Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Badania kliniczne :  Badania biomedyczne :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje i organizacje

• Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki BadaÅ„ Klinicznych w Polsce – MisjÄ… stowarzyszenia jest: „Tworzenie i wspieranie inicjatyw sprzyjajÄ…cych wprowadzaniu w życie zasad etyki i rzetelnoÅ›ci badaÅ„ klinicznych, szczególnie w zakresie peÅ‚nego przestrzegania Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP).”

• Eksperymenty na czÅ‚owieku – Strona witryny Bioetyka.pl zawierajÄ…ca krótkie informacje na temat problemów moralnych zwiÄ…zanych z eksperymentami na czÅ‚owieku.

• badaniaklinicznewpolsce.pl – Strona prowadzona przez  ZwiÄ…zek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych. Zawiera wiele informacji na temat badaÅ„ klinicznych w Polsce.

• CRDE – „Firma CRDE istnieje od roku 2002, wspierajÄ…c firmy farmaceutyczne, biotechnologiczne i medyczne w prowadzeniu badaÅ„ klinicznych. Aktywnie dziaÅ‚amy zarówno w sektorze szkoleÅ„, outsourcingu personelu jak i monitorowaniu i zarzÄ…dzaniu projektami badaÅ„ klinicznych faz I-IV projektów lokalnych oraz miÄ™dzynarodowych.”

• MTZ Clinical Research -„Firma MTZ Clinical Research zostaÅ‚a zaÅ‚ożona przez osoby majÄ…ce wieloletnie doÅ›wiadczenie w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych. DoÅ›wiadczenie to zostaÅ‚o zdobyte w instytucjach naukowych, firmach bio-farmaceutycznych oraz w firmach prowadzÄ…cych badania kliniczne na zlecenie (CRO) zlokalizowanych w Kanadzie, USA oraz Europie. MTZ Clinical Research funkcjonuje jako CRO z wÅ‚asnym Badawczym OÅ›rodkiem Klinicznym.”