W tym dziale podajemy wybraną literaturę z różnych dziedzin filozofii. Każda z zamieszczanych tutaj pozycji jest rekomendowana przez któregoś z naszych współpracowników - ich nazwiska wymieniamy na stronie Opiniodawcy - i sygnowana jego monogramem.

Zalecana literatura jest pogrupowana w różnego rzędu i rodzaju działy. Najobszerniejsze z nich zestawiamy na stronie Działy główne. Każda z figurujących tam nazw stanowi odnośnik do osobnej strony, na której przedstawiamy układ działów podrzędnych w stosunku do danego działu głównego. Nazwy podkreślone odnoszą się do stron, które już zaczęliśmy wypełniać, nazwy niepodkreślone do stron jeszcze pustych.

Rekomendowane pozycje można jednak wybierać nie tylko według działów, lecz także według innych kryteriów, jak np. "autor", "słowa kluczowe", "opiniodawca". Wyszczególnianiu tych zbiorów służy wyszukiwarka dostępna na stronie Szukaj.

Niektóre z podawanych rekomendacji ograniczają się do bibliograficznego opisu; przy innych po kliknięciu na ten opis otwiera się także komentarz. Mamy nadzieję, że jedne i drugie będą się przydawały naszym Czytelnikom, a naszych Opiniodawców serdecznie prosimy o dalszą współpracę!