Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Psychologia sÄ…dowa :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje, organizacje i blogi

Centrum Psychologii SÄ…dowej - "Idea, która towarzyszy od momentu powstania Centrum Psychologii SÄ…dowej ma na celu skupienie wysokiej klasy specjalistów z obszaru nauk penalnych. DziÄ™ki temu mamy możliwość przedstawienia PaÅ„stwu kompleksowej oferty poczynajÄ…c od indywidualnych konsultacji poprzez profesjonalnÄ… ekspertyzÄ™, a koÅ„czÄ…c na szerokim wyborze szkoleÅ„ tematycznych. Nasz zespół stanowiÄ… wieloletni praktycy, przedstawiciele oÅ›rodków badawczych oraz wykÅ‚adowcy czoÅ‚owych polskich uczelni, cechujÄ…cy siÄ™ bogatym doÅ›wiadczeniem badawczym, a także dydaktycznym. Posiadamy odpowiedni zespół, narzÄ™dzia oraz przygotowanie merytoryczne. (…)"

Klub BiegÅ‚ego Psychologa - "Projekt realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Praw Podstawowych i SprawiedliwoÅ›ci w ramach programu „Criminal Justice"

Polskie Towarzystwo Psychiatrii SÄ…dowej - "Polskie Towarzystwo Psychiatrii SÄ…dowej jest dobrowolnym, samorzÄ…dnym, trwaÅ‚ym zrzeszeniem psychiatrów, psychologów i prawników powoÅ‚anym w celu podjÄ™cia dziaÅ‚aÅ„ na rzecz rozwoju psychiatrii sÄ…dowej, rozpowszechniania wiedzy zwiÄ…zanej z tÄ… dziedzinÄ…, integracji i wymiany doÅ›wiadczeÅ„ ekspertów. Cele te PTPS realizuje poprzez organizacje: konferencji, szkoleÅ„, wystÄ…pieÅ„ do wÅ‚adz centralnych w istotnych sprawach psychiatrii sÄ…dowej – podniesienie statusu biegÅ‚ego psychiatry i psychologa w Polsce. PTPS powoÅ‚uje oddziaÅ‚y terenowe, które obejmujÄ… teren sÄ…du apelacyjnego."

Stowarzyszenie Psychologów Sądowych w Polsce - "Stowarzyszenie Psychologów Sadowych w Polsce jest ogólnopolska organizacja istniejąca od 1995 roku. Swoje cele statutowe realizuje przede wszystkim poprzez udzielanie pomocy psychologom sadowym oraz organizacje szkoleń umożliwiających podniesienie kwalifikacji i umiejętności potrzebnych w pracy psychologa, w szczególności zaś psychologa sadowego."

ZakÅ‚ad Psychologii SÄ…dowej, Instytut Ekspertyz SÄ…dowych im prof. dra Jana Sehna – "Sprawiedliwość i Nauka – to dewiza Instytutu Ekspertyz SÄ…dowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie. DziaÅ‚alność Instytutu zwiÄ…zana jest z naukami sÄ…dowymi, rozumianymi jako nauki pomostowe, czyli wywodzÄ…ce siÄ™ z nauk przyrodniczych, inżynierskich i spoÅ‚ecznych, zaadaptowanych dla potrzeb nauk prawnych. Do zadaÅ„ statutowych Instytutu należy prowadzenie zarówno dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej w zakresie nauk sÄ…dowych, jak też opracowywanie opinii dla sÄ…dów i prokuratur w poszczególnych sprawach karnych i cywilnych, a także podejmowanie dziaÅ‚aÅ„ zmierzajÄ…cych do rozwoju i popularyzacji nauk sÄ…dowych, szczególnie wÅ›ród prawników, praktyków wymiaru sprawiedliwoÅ›ci."