Filozofia prawa :  powrót

Tematyka ogólna

Adomeit Klaus - Antike Denker über den Staat , UTB, 2001, 203 - ( D. vd P., )
  Atiyah P. S. - Promises, Morals, and Law Clarendon Press, Oxford 1981 - ( W.Za., )
  Baird Douglas G., Gertner Robert H., Picker Randal C. - Theory and the Law Harvard University Press, Cambridge, Massachusetts, and London, England 1998 - ( W.Za., )
  Böckenförde Ernst W. - Geschichte der Rechts- und Staatsphilosophie , UTB, 2002, 475 - ( D. vd P., )
  Gröschner R., Dierksmeier C., Henkel M., Wiehart A. - Rechts- und Staatsphilosophie , Springer Bln, 333 S. - ( D. vd P., )
  Grunert Frank - Normbegründung und politische Legitimität , Niemeyer, M., 2000, 310 - ( D. vd P., )
  Hofmann Hasso - Einführung in die Rechts- und Staatsphilosophie , Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 2003, 228 - ( D. vd P., )
  Morawski L. - Główne problemy współczesnej filozofii prawa. Prawo w toku przemian , Wydawnictwa Prawnicze PWN, Warszawa 2000 - ( W.Za., )
  Patterson Dennis (ed.) - A Companion to Philosophy of Law and Legal Theory , Blackwell Publishers, Malden, Oxford 1996 - ( W.Za., )
  Petev Valentin - Kritik der marxistisch-sozialistischen Rechts- und Staatsphilosophie , Duncker & Humblot, 1989, 161 - ( D. vd P., )
  Simmons A. J., Cohen M., Cohen J., Beitz Ch. R. (ed.) - Punishment Princeton University Press, Princeton, New Jersey 1998 - ( W.Za., )
  Stelmach J. - Współczesna filozofia interpretacji prawniczej , Monografie WydziaÅ‚u Prawa i Administracji Uniwersytetu JagielloÅ„skiego, Kraków 1995 - ( W.Za., )
  Stelmach J., Sarkowicz R. - Filozofia prawa XIX i XX wieku , Wydawnictwo Uniwersytetu JagielloÅ„skiego, Kraków 1998 - ( W.Za., )
  Unruh Peter - Die Herrschaft der Vernunft , Nomos, 1993, 234 - ( D. vd P., )
  Waldron J. (ed.) - Theories of Rights, Oxford University Press, Oxford 1984 - ( W.Za., )
  Young H. P. - Sprawiedliwy podziaÅ‚ , tÅ‚um. J. Haman, M. JasiÅ„ski, Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, Warszawa 2003 - ( W.Za., )
  Ziemske Burkhardt, Langheid Theo, Wilms Heinrich, Haverkate Görg (Hrsg.) - Staatsphilosophie und Rechtspolitik , Beck, C H, 1997, 1552 - ( D. vd P., )
  Zirk-Sadowski M. - Wprowadzenie do filozofii prawa , KW Zakamycze, Kraków 2000 - ( W.Za., )