Filozofia historii :  powrót

Tematyka ogólna

Atkinson R. F. - Knowlegde and Explanation in History . An Introduction to the Philosophy of History , Cornell University Press, Ithaca 1978 - ( K.B., )
  Bartnik Cz. S. - Teologia historii , DzieÅ‚a zebrane , t. I, Standruk, Lublin 1999 - ( K.B., )
  Czarnecki Z. J. (red.) - W krÄ™gu pesymizmu historycznego , UMCS, Lublin 1992 - ( K.B., )
  Danto Arthur - Analytical Philosophy of History , Cambridge University Press, Cambridge 1965 - ( K.B., )
  Gardiner P. (ed.) - Philosophy of History , Oxford University Press, London 1974 - ( K.B., )
  Gardiner P. (ed.) - Theories of History , The Free Press, Glencoe 1959 - ( K.B., )
  Jakubowski M. N. - CiÄ…gÅ‚ość historii i historia ciÄ…gÅ‚oÅ›ci. Polska filozofia dziejów , Wyd. UMK, ToruÅ„ 2004 - ( K.B., )
  Kaczocha W. - Flozofia cywilizacji i kultury , Ars Nowa, PoznaÅ„ 1998 - ( K.B., )
  KrasnodÄ™bski Z. - Upadek idei postÄ™pu , PIW, Warszawa 1991 - ( K.B., )
  KroÅ„ski T. - Rozważania wokół Hegla , Warszawa 1960 - ( K.B., )
  Kuderowicz Z. - Filozofia dziejów , Wiedza Powszechna, Warszawa 1983 - ( K.B., )
  Loone E. - Soviet Marxism and Analytical Philosophies of History , Verso, London 1980 - ( K.B., )
  Löwith K. - Historia powszechna i dzieje zbawienia. Teologiczne przesÅ‚anki filozofii dziejów , tÅ‚um, J. MarzÄ™cki, Antyk, KÄ™ty 2002 - ( K.B., )
  McLennan G. - Marxism and the Methodologies of Histories , NLB, London 1981 - ( K.B., )
  Moskal P. - Problem filozofii dziejów. Próba rozwiÄ…zania w Å›wietle filozofii bytu , RW KUL, Lublin 1993 - ( K.B., )
  Murphey M. G. - Philosophical Foundations of Historical Knowledge , State University of New York Press, Albany 1994 - ( K.B., )
  Siemek M. - Hegel i filozofia , Warszawa 1998 - ( J.D., K.B., )
  Walicki A. - Marksizm i skok do królestwa wolnoÅ›ci. Dzieje komunistycznej utopii , PWN, Warszawa 1996 - ( K.B., )
  Whitrow G. J. - Czas w dziejach. PoglÄ…dy na czas od prehistorii po dzieÅ„ dzisiejszy , tÅ‚um B. OrÅ‚owski, PrószyÅ„ski i S-ka, Warszawa 2005 - ( K.B., M.T., )
  Wichrowski M. - Spór o naturÄ™ procesu historycznego , Semper, Warszawa 1995 - ( J.D., K.B., )