przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Opracowania ogólne :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Kompendia w języku polskim

[Pozycje zestawione na tej stronie zostały wybrane na podstawie kryteriów formalnych i nie we wszystkich wypadkach są polecane przez redakcję ISF Diametros.]

Biały S. - Wybrane zagadnienia bioetyki, Wydawnictwo Wszechnicy Mazurskiej, Olecko 2006 - ( Z.K., )
  Biesaga T. - Elementy etyki lekarskiej, Medycyna Praktyczna, Kraków 2006, s. 192 - ( K.B.-R., Z.K., )
  Bołoz W. - Bioetyka i prawa człowieka, UKSW, Warszawa 2007, s. 283 - ( Z.K., )
  Bołoz W. - Życie w ludzkich rękach. Podstawowe zagadnienia bioetyczne, Wydawnictwo Akademii Teologii Katolickiej Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna „ADAM”, Warszawa 1997, s. 227 (+ bibliografia) - ( Z.K., )
  Brzeziński T. - Etyka lekarska, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2002, s. 408 (+ bibliografia) - ( Z.K., )
  Chańska W., Hartman J. (red.) - Bioetyka w zawodzie lekarza, Wolters Kluwer Polska, 2009 (wyd. 1), 2010 (wyd. 2), s. 244 - ( Z.K., )
  Dunn H. P. - Etyka dla lekarzy, pielęgniarek i pacjentów, BIBLOS , Tarnów 1997, s. 236 - ( Z.K., )
  Fry S. T. - Etyka w praktyce pielęgniarskiej: zasady podejmowania decyzji, Makmed, 2002, s. 240 - ( Z.K., )
  Gillon R. - Etyka lekarska: problemy filozoficzne, tłum. A. Alichniewicz i A. Szczęsna, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, s. 195 (+ indeks) - ( J. Ma, Z.K., )
  Hartman J. - Bioetyka dla lekarzy. Stan prawny na 31.10.2008 r., Wolters Kluwer Polska, Warszawa s. 200 - ( Z.K., )
  Jaroń Józef - Bioetyka: Wybrane zagadnienia NOWATOR, Warszawa 1999, s. 246 - ( S.K., Z.K., )
  Kielanowski T. (red.) - Etyka i deontologia lekarska, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1985, s. 216 - ( Z.K., )
  Kordylewski L. - Problemy bioetyki, Wydawnictwo UJ Skrypty uczelniane, Kraków 1996, s. 199 - ( Z.K., )
  Kujawa E. - Wybrane zagadnienia z etyki lekarskiej, socjologii medycyny i antropologii medycznej, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego., Warszawa 1984, s. 155 - ( Z.K., )
  Lucas L. R. - Bioetyka dla każdego, Wydawnictwo Św. Paweł, Częstochowa 2006, s. 192 - ( Z.K., )
  Łaski I. - Etyka i deontologia personelu medycznego : wybór tekstów, Centralny Ośrodek Doskonalenia Średnich Kadr Medycznych, Warszawa 1972, s. 86 - ( Z.K., )
  Marczewski K. (red.) - Notatki do ćwiczeń z etyki, czyli jak i po co odróżniać eutymię od eutanazji?, Akademia Medyczna, Lublin 2003, s. 336 - ( Z.K., )
  Mepham Ben - Bioetyka: Wprowadzenie dla studentów nauk biologicznych tytuł oryginału Bioethics: An Introduction for the Biosciencesprzekład Ewa Bartnik Paweł Golik Joanna Klimczyk WN PWN , Warszawa 2008, s. 424 - ( S.K., Z.K., )
  Muszala A., Rudziewicz A. - Bioetyka w szkole, Salwator, Kraków 2007, s. 120 - ( Z.K., )
  Niebrój L. - Podstawy filozofii pielęgniarstwa, Śląska Akademia Medyczna, Katowice 2001, s. 98 (+ piśmiennictwo) - ( Z.K., )
  Olejnik S. - Etyka lekarska, Wydawnictwo UNIA, Katowice 1995, s. 144 (+ bibliografia) - ( Z.K., )
  Osińska K. (red.) - Refleksje nad etyką lekarską, Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej, Warszawa 1990, s. 192 - ( Z.K., )
  Rostafiński S., Moska D. - Etyka farmaceutyczna, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1986, s. 161 - ( Z.K., )
  Singer Peter - Etyka praktyczna, tłum. Agata Sagan, Książka i Wiedza, Warszawa 2003 - ( R.W., J. Ma, )
  Suchorzewska J. Michowskiej M. (red.) - Wybrane zagadnienia etyki lekarskiej z elementami prawa w medycynie : dla studentów Wydziału Lekarskiego AMG, Zakład Etyki, Bioetyki i Deontologii Akademii Medycznej w Gdańsku, Gdańsk 2006, s. 173 - ( Z.K., )
  Szewczyk K. - Etyka i deontologia lekarska, Prace Komisji Etyki Medycznej T. 2, Polska Akademia Umiejętności, Kraków 1994 , s. 253 - ( K.B.-R., Z.K., )
  Szewczyk K. - Dobro, zło i medycyna. Filozoficzne podstawy bioetyki kulturowej, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Łódź 2001, s. 353 (+ literatura) - ( Z.K., )
  Szewczyk K. - Etyka i deontologia lekarska : przewodnik do ćwiczeń dla studentów Wydziału Lekarskiego i Oddziału Stomatologicznego, Akademia Medyczna w Łodzi, Łódź 1990, s. 268 - ( Z.K., )
  Szewczyk K. - Bioetyka. T. 1 Medycyna na granicach życia. T.2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009, s. 415 (tom 1), s. 302 (tom 2) - ( Z.K., )
  Szulc R.(red.) - Wybrane problemy deontologii lekarskiej, Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Poznań 1999, s. 136 - ( Z.K., )
  Szumowski W. - Historia medycyny filozoficznie ujęta. Podręcznik dla lekarzy i studentów z ilustracjami, SANMEDIA, Warszawa 1994, s. 672 (+ bibliografia i skorowidz nazwisk) - ( Z.K., )
  Ślipko T. - Granice życia: Dylematy współczesnej bioetyki, Akademia Teologii Katolickiej, Kraków 1994, s. 357 (+ bibliografia i indeksy) - ( Z.K., )
  Tulczyński A. (oprac.) - Deontologia lekarska : wybrane materiały do seminariów, Warszawska Akademia Medyczna, Warszawa 1983, s. 226 - ( Z.K., )
  Tulibacki W. - Etyka i nauki biologiczne, Wydawnictwo ART [Akademii Rolniczo-Technicznej], Olsztyn 1994, s. 129 - ( Z.K., )
  Wrońska I. - Wybrane zagadnienia z etyki pielęgniarstwa, Centrum Metodyczne Doskonalenia Nauczycieli Średniego Szkolnictwa Medycznego, Warszawa 1991, s. 217 - ( Z.K., )
  Wrońska I., Mariański J. (red.) - Etyka w pracy pielęgniarskiej. Podręcznik dla studentów studiów licencjackich, Czelej, Lublin 2002, s. 256 - ( Z.K., )