Opracowania ogólne :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Encyklopedie i słowniki

Baker R.B., McCullough L.B., (red.) - The Cambridge World History of Medical Ethics, Cambridge University Press , 2009, ss. 876. - ( B.Ch., )
  Barber N. - Encyclopedia of Ethics in Science and Technology, Facts on File Incorporated, 2002, s. 386 - ( Z.K., )
  Bear J.A. (red.) - Historical and Multicultural Encyclopedia of Women's Reproductive Rights in the United States, Greenwood Publisher Group, 2002, s. 270 - ( Z.K., )
  Becker Lawrence and Charlotte (red.) - Encyclopedia of Ethics Routledge, New York 2001 (wyd. drugie rozszerzone), 3 tomy, s. 2032 - ( T.Å»., Z.K., )
  Blank R.H., Merrick J.C. - Encyclopedia of U.S. biomedical policy, Conn. Greenwood Press, Westport 1996, s. 384 - ( Z.K., )
  Boss N., Jäckle R. (red.) - Hexal. PodrÄ™czny leksykon medycyny, Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, WrocÅ‚aw 1996 - ( Z.K., )
  Boyd K.M., Higgs R., Pinching A.J. (red.) - The New Dictionary of Medical Ethics, BMJ Publishing Group, London 1997, s.290 - ( Z.K., )
  Burley J., Harris J., (red.) - A Companion to Genethics, Blackwell Publishers, Oxford 2002, ss. 489. - ( B.Ch., )
  Chadwick R. - The Concise Encyclopedia of the Ethics of New Technologies, San Diego Academic Press , San Diego 2000, s. 404 - ( Z.K., )
  Chadwick R., Singer P. Callahan D. (red.) - Encyclopedia of Applied Ethics, San Diego Academic Press , San Diego 1997, s. 3101 (4 tomy) - ( Z.K., )
  Ciszek M. (red.) - SÅ‚ownik bioetyki, biopolityki i ekofilozofii, Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Warszawa 2008 - ( Z.K., )
  Compagnoni F., Piana G., Privitera S. (red.) - Nuovo dizionario di teologia morale, Edizioni San Paulo, Milano 1990 - ( Z.K., )
  Duncan A. SS., Dunstan G. R., Welbourn R. B. (red.) - Dictionary of Medical Ethics, Darton, Longman & Todd Crossroad, New York 1981 - ( Z.K., )
  Group G. - MacMillan Encyclopedia of Death and Dying, Gacl, 2002, 2 tomy - ( Z.K., )
  Group G., McNicoll G. - Encyclopedia of Population, MacMillan Reference Books, 2003 - ( Z.K., )
  Hedges R.H. - Bioethics, Health Care, and the Law: A Dictionary, ABC- Clio INC, 1999, s. 236 - ( Z.K., )
  Hottois G., Missa J.-N. (red.) - Nouvelle encyclopedie de bioethique, De Boeck Universite, Bruxelles 2001 - ( Z.K., )
  Hottois G., Parizeau M-H. - Les mots de la bioethique: un vocabulaire encyclopedique, De Boeck ERPI, Bruxelles 1995, s. 375 - ( Z.K., )
  Jedynak S. - MaÅ‚y SÅ‚ownik Etyczny, Oficyna Wydawnicza Branta, Bydgoszcz 1999 - ( Z.K., )
  King R.C., Stansfield W.D. (red.) - SÅ‚ownik terminów genetycznych, OÅ›rodek Wydawnictw Naukowych PAN, PoznaÅ„ 2002 - ( Z.K., )
  Kondo H. - Seimei rinri jiten ( Encyclopedia of Bioethics), , Shuppan 2002 - ( Z.K., )
  Korff W., Beck L., Mikat P., (red.) - Lexikon der Bioethik, bd 1-3, (osobna paginacja w każdym z tomów) Gütersloher Verlagshaus, Gütersloh 1998 - ( B.Ch., )
  Korzeniowski L., PużyÅ„ski S. (red.) - Encyklopedyczny sÅ‚ownik psychiatrii, PaÅ„stwowy ZakÅ‚ad Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1972 - ( Z.K., )
  Kuhse H., Singer P. - A Companion to Bioethics, Willey-Blackwell, Malden 2009, s.640 - ( Z.K., B.Ch., )
  Leone S., Privitera S. (red.) - Dizionario di bioetica, Istituto Siciliano di Bioetica, Palermo 1994 - ( Z.K., )
  Macquarrie J., Childress J. (red.) - A New Dictionary of Christian Ethics, SCM Press LTD, London 1990, s. 698 - ( Z.K., )
  McCullough L.B., Baker R.B. (red.) - The Cambridge Dictionary of Bioethics (Cambridge History World of Medical Ethics), Cambridge University Press , Cambridge 2008, s. 960 - ( Z.K., )
  Mitcham C. - Encyclopedia of Science Technology and Ethics, Gale Cengage, 2005, s. 1600 - ( Z.K., )
  Murray Th.H., Mehlman M.J. - Encyclopedia of ethical, legal, and policy issues in biotechnology, John Wiley & Sons, New York 2000, s.1154 - ( Z.K., )
  Muszala Andrzej (red.) - Encyklopedia bioetyki. Personalizm chrzeÅ›cijaÅ„ski. GÅ‚os KoÅ›cioÅ‚a, Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, Radom 2005, s.727 - ( Z.K., B.Ch., )
  Neuman B. (red.) - SÅ‚ownik lekarski francusko-polski, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1966, 1975 - ( Z.K., )
  Neuman B., Neuman E. (red.) - SÅ‚ownik lekarski polsko-rosyjski, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1971 - ( Z.K., )
  OtaÅ‚ega ZdzisÅ‚awa (red.) - Encyklopedia biologiczna. Wszystkie dziedziny nauk przyrodniczych tomy: 1-12 + suplement, OPRES, Kraków 1998-2000 - ( Z.K., )
  Pieter J. - SÅ‚ownik psychologiczny, ZakÅ‚ad Narodowy im. OssoliÅ„skich, WrocÅ‚aw 1963 - ( Z.K., )
  Post S.G. - Encyclopedia of Bioethics, Gacl., New York 2003, s. 3000 (5 tomów) - ( Z.K., B.Ch., )
  Reich W.T. - Encyclopedia of Bioethics, Macmillan, 1995 - ( Z.K., )
  Rhodes R., Francis L.P., Silvers A., (red.) - The Blackwell Guide to Medical Ethics, Blackwell Publishing, Oxford 2007, ss. 435. - ( B.Ch., )
  Smith R. - Encyclopedia of AIDS: A Social, Political, Cultural and Scientific Record of the HIV Epidemic, Routledge, 1998, s. 650 - ( Z.K., )
  Steinberg A. - Encyclopedia of Jewish medical ethics: a compilation of Jewish medical law on all topics of medical interest, Feldheim Publishers, New York 2003, s. 1169 - ( Z.K., )
  Steinbock B., (red.) - The Oxford Handbook of Bioethics, Oxford University Press, Oxford 2009, s. 768 - ( Z.K., B.Ch., )
  Thomson W. A. R. - Dictionary of Medical Ethics and Practice, Wright John, 1977, s. 272 - ( Z.K., )
  Trachtenherc N., Welfeld K. (red.) - SÅ‚ownik Lekarski Niemiecko-Polski, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1962 - ( Z.K., )
  Tubbs J. B. JR. - A Handbook of Bioethics Terms, Georgetown University Press, 2009, s. 191 - ( Z.K., )
  Watsein Ch. (red.) - The AIDS Dictionary , Fitzhenry & Whiteside 2002 - ( Z.K., )
  ZÅ‚otnicki B. (red.) - Lexicon Medicum. Anglicum. Russicum. Gallicum. Germanicum. Latinum. Polonum, PaÅ„stwowy ZakÅ‚ad Wydawnictw Lekarskich, Warszawa 1971, s. 1603 - ( Z.K., )