Antropologia :  powrót

Augustyn

Burgielski Zbigniew - NieÅ›miertelność duszy ludzkiej w Å›wietle nauki Å›wiÄ™tego Augustyna , Lwów 1939 - ( T.K., A.E., )
  Cary Phillip - Augustine’s Invention of the Inner Self. The Legacy of a Christian Platonism , Oxford 2000 - ( T.K., A.E., )
  Girard J. M. - La mort chez saint Augustin , Fribourg 1992 - ( T.K., A.E., )
  Kowalczyk StanisÅ‚aw - CzÅ‚owiek i Bóg w nauce Å›wiÄ™tego Augustyna , Warszawa 1987 - ( A.E., T.K., )
  Krupa Ludwik - Obraz Boży w czÅ‚owieku wedÅ‚ug nauki Å›wiÄ™tego Augustyna , Lublin 1948 - ( A.E., T.K., )
  Miles Margareth R. - Augustine on the Body , Atlanta 1979 - ( A.E., T.K., )
  Mourrant J. - Augustine on Immortality , Villanova 1969 - ( A.E., T.K., )
  O’Connell Robert - St. Augustine’s Early Theory of Man , Harvard University Press, Cambridge 1968 - ( A.E., T.K., )
  O’Connell Robert - The Origin of the Soul in St. Augustine’s Later Works , New York 1987 - ( A.E., T.K., )
  SÅ‚omkowski Antoni - Pierwotny stan czÅ‚owieka wedÅ‚ug nauki Å›wiÄ™tego Augustyna , Lwów 1933 - ( A.E., T.K., )
  Van Bavel Tarsicius - The Anthropology of Augustine , 1987 - ( T.K., K.D., )