Poufność danych :  Personel medyczny a pacjent :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. MiÄ™dzy autonomiÄ… a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialnoÅ›ci lekarza za niektóre szkody medyczne , GdaÅ„sk 2002 - ( K.B.-R., )
  Drozdowska U. - Cywilnoprawna ochrona praw pacjenta , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Filar M. KrzeÅ› S. MarszaÅ‚kowska - KrzeÅ› E. Zaborowski P. - Odpowiedzialność lekarzy i zakÅ‚adów opieki zdrowotnej , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Karkowska D. - Prawa pacjenta , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Kleszczowa I. (red.) - Tajemnica lekarska , Kraków 1994 - ( K.B.-R., )
  Kubicki L. (red.) - Prawo medyczne , WrocÅ‚aw 2003 - ( K.B.-R., )
  Kunicka – Michalska B. - Ochrona tajemnicy zawodowej w polskim prawie karnym , Warszawa 1972 - ( K.B.-R., )
  Liszewska A. RobaczyÅ„ski W. - AIDS a tajemnica lekarska , PoznaÅ„ 2001 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII - uzupeÅ‚nione i poszerzone) , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  Safjan M. - Prawo i medycyna. Ochrona praw jednostki a dylematy współczesnej medycyny , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Tajemnica zawodowa lekarza i dziennikarza w prawie karnym , Warszawa 1960 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Odpowiedzialność cywilna lekarza (wyd. III) , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Odpowiedzialność cywilna lekarza (wyd. II) , Warszawa 1977 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Dukiet – Nagórska T. - Lekarski obowiÄ…zek współdziaÅ‚ania z organami Å›cigania a tajemnica lekarska , Prawo i Medycyna 2002 nr 12 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Gajek F. - Gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie danych – relacja pomiÄ™dzy szpitalem a Kasami Chorych , Prawo i Medycyna 2000 nr 5 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Haberko J. KocyÅ‚owski R. - Szczególna postać tajemnicy lekarskiej w przypadku stosowania technik wspomaganego medycznie rozrodu , Prawo i Medycyna 2006 nr 2 (23 vol. 8) - ( K.B.-R., )
  Huk A. - Tajemnica zawodowa lekarza , Prokuratura i Prawo 2001 nr 6 - ( K.B.-R., )
  Kaczmarek A. - ObowiÄ…zek zabezpieczenia dokumentacji medycznej zawierajÄ…cej dane osobowe pacjentów przez kierownictwo ZOZ jako administratora danych , Prawo i Medycyna 2002 nr 11 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Kulesza E. - Ochrona danych o stanie zdrowia w Å›wietle ustawodawstwa europejskiego i polskiej ustawy o ochronie danych osobowych , Prawo i Medycyna 2000 nr 5 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Kulesza W. - AIDS a prawnokarne problemy tajemnicy lekarskiej [w:] red. A. J. Szwarc AIDS a prawo karne , PoznaÅ„ 1996 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawa pacjenta i osób bliskich do informacji medycznych i ochrony danych[w:] Rozprawy prawnicze. KsiÄ™ga pamiÄ…tkowa ku czci Prof. M. Pazdana , Kraków 2005 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Tajemnica lekarska , Studia Iuridica 1996 nr 31 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. Fleszer – Szumigajowa J. - Tajemnica zawodowa lekarza psychiatry , Palestra 1986 nr 9 - ( K.B.-R., )
  Skrzypczak J. - Przypadki dozwolonego ujawnienia tajemnicy lekarskiej w dziaÅ‚alnoÅ›ci towarzystw ubezpieczeniowych[w:] red. J. Haberko R. KocyÅ‚owski B. Pawelczyk Lege artis. Problemy prawa medycznego , PoznaÅ„ 2008 - ( K.B.-R., )
  SzczygieÅ‚ G. Bagan – Kurluta K. - Zasada respektowania tajemnicy lekarskiej a ochrona interesów osób trzecich w zwiÄ…zku z zagrożeniem ich zdrowia lub życia AIDS/HIV , Prawo i Medycyna 2004 nr 3 (16 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Wencelis S. - Tajemnica lekarska w przypadku zakażenia HIV , Gazeta Lekarska 1992 nr 11 - ( K.B.-R., )
  Zielonka T. M. - Tajemnica lekarska – Å›wiÄ™ta powinność czy przestarzaÅ‚y wymóg? , Prawo i Medycyna 1999 nr 4 (vol. 1) - ( K.B.-R., )