przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Problemy HIV/AIDS :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Problemy prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. Między autonomią a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Jasudowicz T. (red.) - HIV/AIDS. Standardy Europejskie. Wybór materiałów , Toruń 1998 - ( K.B.-R., )
  Liszewska A. Robaczyński W. - AIDS a tajemnica lekarska , Poznań 2001 - ( K.B.-R., )
  Włodarczyk C. - Zdrowie publiczne w perspektywie międzynarodowej. Wybrane problemy , Kraków 2007 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Filar M. - Karalność zakażenia HIV [w:] red. A. Szwarc AIDS i prawo karne , Poznań 1996 - ( K.B.-R., )
  Filar M. - Polityka prawna wobec AIDS [w:] red. S. Kawula H. Machel Narkomania - HIV/AIDS. Zagrożenia społeczne, profilaktyka, terapia, resocjalizacja , Gdańsk 1993 - ( K.B.-R., )
  Kulesza W. - AIDS a prawnokarne problemy tajemnicy lekarskiej [w:] red. A. J. Szwarc AIDS a prawo karne , Poznań 1996 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M - Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone wirusem HIV na skutek transfuzji krwi w prawie francuskim [w:] Studia z prawa prywatnego. Księga pamiątkowa ku czci Profesor Biruty Lewaszkiewicz - Petrykowskiej , Łódź 1997 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Niektóre problemy prawne związane z AIDS w Stanach Zjednoczonych Ameryki , Państwo i Prawo 1998 nr 4 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Odpowiedzialność cywilna za zakażenie wirusem HIV poprzez kontakty seksualne Problemy HIV i AIDS, Wrocław 1998 - ( K.B.-R., )
  Szczygieł G. Bagan – Kurluta K. - Zasada respektowania tajemnicy lekarskiej a ochrona interesów osób trzecich w związku z zagrożeniem ich zdrowia lub życia AIDS/HIV , Prawo i Medycyna 2004 nr 3 (16 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Wałachowska M. - Obowiązek lekarza - stomatologa leczenia osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS w systemie prawnym USA , Prawo i Medycyna 2002 nr 11 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Wencelis S. - HIV/AIDS – niektóre problemy etyczne [w:] red. M. Renkielska Pacjent u schyłku XX wieku , Kielce 1997 - ( K.B.-R., )