Aborcja :  Problemy prokreacji :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. MiÄ™dzy autonomiÄ… a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialnoÅ›ci lekarza za niektóre szkody medyczne , GdaÅ„sk 2002 - ( K.B.-R., )
  Filar M. - Lekarskie prawo karne , Kraków 2000 - ( K.B.-R., )
  Filar M. KrzeÅ› S. MarszaÅ‚kowska - KrzeÅ› E. Zaborowski P. - Odpowiedzialność lekarzy i zakÅ‚adów opieki zdrowotnej , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Gabler W. Janczewski Z. - O przerywaniu ciąży , Warszawa 1957 - ( K.B.-R., )
  Garlicki L. - TrybunaÅ‚ Konstytucyjny a przerywanie ciąży , Warszawa 1992 - ( K.B.-R., )
  Krotkiewska L. - Warunki dopuszczalnoÅ›ci przerywania ciąży. Teksty i komentarz wyd. II (zaktualizowane) , Warszawa 1959 - ( K.B.-R., )
  Lang W. (red.) - Prawne problemy ludzkiej prokreacji , ToruÅ„ 2000 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne wyd. VIII - uzupeÅ‚nione i poszerzone , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  Papierkowski Z. - Przerwanie ciąży w Å›wietle prawa karnego , Lublin 1947 - ( K.B.-R., )
  Pietrzykowski T. - Spór o aborcjÄ™. Etyczne problemy prawa , Katowice 2007 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Odpowiedzialność karna lekarza , Warszawa 1991 - ( K.B.-R., )
  Åšwiderska M. - Zgoda pacjenta na zabieg medyczny , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  WoliÅ„ska H. - Przerywanie ciąży w Å›wietle prawa karnego , Warszawa 1962 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Oceny prawnokarne przerwania ciąży. Studium porównawcze , Warszawa 1986 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Przerwanie ciąży – warunki legalnoÅ›ci w Polsce i na Å›wiecie , Warszawa 1990 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - PrzestÄ™pstwo przerywania ciąży [w:] red. J. Andrzejew L. Kubicki System prawa karnego t. IV cz. 1 , WrocÅ‚aw – Warszawa – GdaÅ„sk 1985 - ( K.B.-R., )
  Zubik M. - Problem aborcji na Å›wiecie w dokumentach i orzecznictwie sÄ…dowym , Warszawa 1997 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  BoratyÅ„ska M. - O Å‚amaniu przepisów dopuszczajÄ…cych przerywanie ciąży , Prawo i Medycyna 2008 nr 2 (31 vol. 10) - ( K.B.-R., )
  Daszkiewicz K. - Przerwanie ciąży czy dzieciobójstwo , PaÅ„stwo i Prawo 1968 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Eser A. - Prawnokarna regulacja przerwania ciąży w Republice Federalnej Niemiec. Rozwój i aktualny stan prawny , Studia Prawnicze 1985 nr 1 – 2 - ( K.B.-R., )
  Garlicki L. - Zakaz przerywania ciąży w Irlandii , PrzeglÄ…d SÄ…dowy 1992 nr 7 – 8 - ( K.B.-R., )
  Gronowska B. - Problem aborcji w Å›wietle standardów miÄ™dzynarodowych ochrony praw czÅ‚owieka , PaÅ„stwo i Prawo 1993 nr 6 - ( K.B.-R., )
  GubiÅ„ski A. - CzynnoÅ›ci lecznicze, przerwanie ciąży, zabiegi kosmetyczne , Nowe Prawo 1960 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Haberko J. - Wybrane aspekty prawne perinatologii i ginekologii [w:] red. G. BrÄ™borowicz Ciąża wysokiego ryzyka , PoznaÅ„ 2006 - ( K.B.-R., )
  HofmaÅ„ski P. - Granice kryminalizacji aborcji w Europie Zachodniej. Analiza prawnoporównawcza , PrzeglÄ…d Prawa Karnego 1992 nr 6 - ( K.B.-R., )
  Lang W. - Podstawowe problemy prawnej ochrony pÅ‚odu ludzkiego [w:] Wokół narodzin czÅ‚owieka. Problemy Dydaktyki i Wychowania , PoznaÅ„ 1988 - ( K.B.-R., )
  Lang W. - Spory o dopuszczalność przerywania ciąży [w:] W. Lang W. (red.) Prawne problemy ludzkiej prokreacji , ToruÅ„ 2000 - ( K.B.-R., )
  Majewski J. Wróbel W. - Prawnokarna ochrona dziecka poczÄ™tego , PaÅ„stwo i Prawo 1993 nr 5 - ( K.B.-R., )
  Szczucki K. - Zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety jako przesÅ‚anki dopuszczajÄ…ce przerwanie ciąży. Analiza stanu prawnego [ w:] red. J. Haberko R. KocyÅ‚owski B. Pawelczyk Lege artis. Problemy prawa medycznego , PoznaÅ„ 2008 - ( K.B.-R., )
  Weigend E. ZieliÅ„ska E. - Aspekty prawne stosowania preparatu RU – 486 , Prawo i Medycyna 1999 nr 4 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Dopuszczalność przerywania ciąży w orzecznictwie sÄ…dów konstytucyjnych , PaÅ„stwo i Prawo 1988 nr 3 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Oceny prawnokarne przerwania ciąży w Stanach Zjednoczonych , Studia Prawnicze 1981 nr 4 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - O potrzebie zamiany przepisów dotyczÄ…cych przerywania ciąży , Nowe Prawo 1982 nr 5 – 6 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Wybrane problemy typizacji przestÄ™pstwa przerwania ciąży , Studia Iuridica 1982 nr 10 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Z problematyki wykÅ‚adni przepisów karnych dotyczÄ…cych ochrony pÅ‚odu ludzkiego , PaÅ„stwo i Prawo 1995 nr 2 - ( K.B.-R., )