Ochrona zdrowia psychicznego :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. MiÄ™dzy autonomiÄ… a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  DÄ…browski S. Pietrzykowski J. - Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego – komentarz , Warszawa 1997 - ( K.B.-R., )
  DÄ…browski S., Kubicki L. - Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego. PrzeglÄ…d ważniejszych zagadnieÅ„ , Warszawa 1994 - ( K.B.-R., )
  Duda J. - Komentarz do ustawy o ochronie zdrowia psychicznego , Warszawa 2006 - ( K.B.-R., )
  Ignaczewski J. - Zgoda pacjenta na leczenie , Warszawa 2003 - ( K.B.-R., )
  Karkowska D. - Prawa pacjenta , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Kubicki L. (red.) - Prawo medyczne , WrocÅ‚aw 2003 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII – uzupeÅ‚nione i poszerzone) , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Cywilna odpowiedzialność lekarza (wyd. III) , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
  WÅ‚odarczyk C. - Zdrowie publiczne w perspektywie miÄ™dzynarodowej. Wybrane problemy , Kraków 2007 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Balicki M. - Przymus w psychiatrii – regulacje i praktyka , Prawo i Medycyna 1999 nr 1 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Daszkiewicz W. - Przymusowa hospitalizacja w zakÅ‚adzie psychiatrycznym , PaÅ„stwo i Prawo 1975 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Daszkiewicz W. DÄ…browski S. Kubicki L. - Prawna regulacja ochrony zdrowia psychicznego , PaÅ„stwo i Prawo 1974 nr 8 – 9 - ( K.B.-R., )
  Dukiet – Nagórska T. - Stosowanie ustawy o zawodzie lekarza przez psychiatrów i ustawy o ochronie zdrowia psychicznego przez lekarzy innych specjalnoÅ›ci , Prawo i Medycyna 2004 nr 4 (17 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Milik A. - Przymus bezpoÅ›redni w psychiatrii w Å›wietle obowiÄ…zujÄ…cych przepisów , Prawo i Medycyna 2007 nr 2 (27 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Nelken J. - Konieczność kontroli sÄ…dowej nad przymusowym umieszczeniem w szpitalu psychiatrycznym , Nowe Prawo 1983 nr 33 – 34 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Nowe ustawodawstwo medyczne (osiÄ…gniÄ™cia i bÅ‚Ä™dy) , PaÅ„stwo i Prawo 1997 nr 9 - ( K.B.-R., )
  PiÅ› – Barganowska J. - Koncepcje odpowiedzialnoÅ›ci deliktowej osób chorych psychicznie w prawie anglosaskim , Prawo i Medycyna 2005 nr 4 (21 vol. 7) - ( K.B.-R., )
  Pomorski S. - Problematyka leczenia przymusowego na tle projektu ustawy o ochronie zdrowia psychicznego z 1970 roku , PaÅ„stwo i Prawo 1972 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Wengerek E. Piotrowski W. - Ochrona prawna zdrowia psychicznego , Nowe Prawo 1975 nr 2 - ( K.B.-R., )
  Wiatrowski P. - Prawnokarne znaczenie zakłóceÅ„ czynnoÅ›ci psychicznych sprawcy czynu , Prawo i Medycyna 2007 nr 4 (29, vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Wilkowska – Płóciennik A. - PrzesÅ‚anki przymusowego umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym , Prawo i Medycyna 2004 nr 4 (17 vol. 6) - ( K.B.-R., )