Leczenie bez zgody  :  Personel medyczny a pacjent :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. MiÄ™dzy autonomiÄ… a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialnoÅ›ci lekarza za niektóre szkody medyczne , GdaÅ„sk 2002 - ( K.B.-R., )
  Drozdowska U. - Cywilnoprawna ochrona praw pacjenta , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Filar M. - Lekarskie prawo karne , Kraków 2000 - ( K.B.-R., )
  Filar M., KrzeÅ› S., MarszaÅ‚kowska - KrzeÅ› E., Zaborowski P. - Odpowiedzialność lekarzy i zakÅ‚adów opieki zdrowotnej , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Ignaczewski J. - Zgoda pacjenta na leczenie , Warszawa 2003 - ( K.B.-R., )
  Karkowska D. - Prawa pacjenta , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Kubicki L. (red.) - Prawo medyczne , WrocÅ‚aw 2003 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Przymus leczenia, eksperyment, udzielenie pomocy i przeszczep w Å›wietle prawa , Warszawa 1966 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Przymus leczenia i eksperyment lekarski w Å›wietle prawa , Warszawa 1964 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Cywilna odpowiedzialność lekarza (wyd. III – uzupeÅ‚nione i poszerzone) , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
  Åšwiderska M. - Zgoda pacjenta na zabieg medyczny , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Balicki M. - Przymus w psychiatrii – regulacje i praktyka , Prawo i Medycyna 1999 nr 1 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Daszkiewicz W. - Przymusowa hospitalizacja w zakÅ‚adzie psychiatrycznym , PaÅ„stwo i Prawo 1975 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Dukiet – Nagórska T. - Uwagi na temat ustawy z 26 wrzeÅ›nia 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. nr 26, poz. 1384) , Prawo i Medycyna 2002 nr 11 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Marek Z. - Zgoda na zabiegi diagnostyczne i leczenie oraz przymus leczenia , PrzeglÄ…d Lekarski 1985, nr 42. - ( K.B.-R., )
  Milik A. - Przymus bezpoÅ›redni w psychiatrii w Å›wietle obowiÄ…zujÄ…cych przepisów , Prawo i Medycyna 2007 nr 2 (27 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Nelken J. - Konieczność kontroli sÄ…dowej nad przymusowym umieszczeniem w szpitalu psychiatrycznym , Nowe Prawo 1983 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Podstawy prawne zabiegów lekarskich w Å›wietle orzecznictwa SN , Palestra 1976, nr 1. - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Przymus zabiegów lekarskich , Polski Tygodnik Lekarski 1983 nr 33 – 34 - ( K.B.-R., )
  Pomorski S. - Problematyka leczenia przymusowego na tle projektu ustawy o ochronie zdrowia psychicznego z 1970 roku , PaÅ„stwo i Prawo 1972 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Ratajczak A. - Dobrowolność i obowiÄ…zek zamiast przymusu leczenia osób uzależnionych od alkoholu , Acta Uniwersitatis Wratislaviensis Prawo 1985 nr 125 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Przymus poddania siÄ™ leczeniu - zasady i wyjÄ…tki , PaÅ„stwo i Prawo 1963 nr 4 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Jeszcze o obowiÄ…zku poddania siÄ™ operacji , Nowe Prawo 1964 nr 6 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Prawo czy przymus , SÅ‚użba Zdrowia 1962 nr 17 - ( K.B.-R., )
  Åšwiderska M. - Przymus leczenia i innych zabiegów medycznych , Prawo i Medycyna 2004 nr 3 (16 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Wilkowska – Płóciennik A. - PrzesÅ‚anki przymusowego umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym , Prawo i Medycyna 2004 nr 4 (17 vol. 6) - ( K.B.-R., )