przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Błąd lekarski :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialności lekarza za niektóre szkody medyczne , Gdańsk 2002 - ( K.B.-R., )
  Filar M. - Lekarskie prawo karne , Kraków 2000 - ( K.B.-R., )
  Liszewska A. - Odpowiedzialność karna za błąd w sztuce lekarskiej , Kraków 1998 - ( K.B.-R., )
  Marek Z. - Błąd medyczny (wyd. II - poszerzone) , Kraków 2007 - ( K.B.-R., )
  Marek Z. Baran E. - Błąd opiniodawczy , Przegląd Lekarski 1988 nr 45 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Kontraktowa i deliktowa odpowiedzialność lekarza za zabieg leczniczy , Warszawa – Poznań 1972 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII – uzupełnione i poszerzone) , Toruń 2007 - ( K.B.-R., )
  Popielski B. - Medycyna i prawo , Warszawa 1963 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Odpowiedzialność karna lekarza , Warszawa 1991 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Błąd sztuki przy zabiegu leczniczym w prawie karnym, doktrynie i orzecznictwie , Warszawa 1965 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Odpowiedzialność karna lekarza za błąd sztuki lekarskiej , Warszawa 1958 - ( K.B.-R., )
  Sośniak M. - Cywilna odpowiedzialność lekarza (wyd. III – uzupełnione i poszerzone) , Warszawa 1989 (wyd. I – Warszawa 1968) - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Bączyk – Rozwadowska K. - Błąd lekarski w świetle doktryny i orzecznictwa sądowego , Prawo i Medycyna 2008 nr 5 (vol. 32) - ( K.B.-R., )
  Cisło M. Pełczyński B. Terpiłowski R. - Uwagi na temat błędu medycznego , Polski Tygodnik Lekarski 1988 nr 42, 43 - ( K.B.-R., )
  Daniluk P. - Błąd w sztuce lekarskiej – wybrane problemy , Prawo i Medycyna 2004 nr 4 (17 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Dyttus E. - Błąd w sztuce lekarskiej a prawo pacjenta do należytej opieki lekarskiej [w:] red. J. Haberko R. Kocyłowski B. Pawelczyk Lege artis. Problemy prawa medycznego , Poznań 2008 - ( K.B.-R., )
  Dziekońska – Staśkiewicz I. - Tak zwany błąd w sztuce lekarskiej (definicje, zakres pojęcia, propozycje) , Studia Kryminologiczne, Kryminalistyczne i Penitencjarne Warszawa 1974 tom 1 - ( K.B.-R., )
  Legień M. Kobek M. - Problematyka błędu lekarskiego w ocenie sędziów i prokuratorów , Prawo i Medycyna 2000 nr 8 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Łochowski M. - Rola zasady kontradyktoryjności w sprawach cywilnych dotyczących odpowiedzialności lekarzy za błędy w sztuce , Prawo i Medycyna 2005 nr 17 (vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Marek Z. - Niepowodzenie lecznicze , Prawo i Medycyna 2000 nr 8 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Marek Z. - Sztuka leczenia a błąd medyczny [w:] red. K. Imieliński Medycyna u progu XXI wieku , Warszawa 1995 - ( K.B.-R., )
  Meroszyńska M. - Odpowiedzialność karna za błąd w sztuce lekarskiej błąd lekarski , Państwo i Prawo 2000 nr 8 - ( K.B.-R., )
  Namysłowska – Gabrysiak B. - Błąd lekarski czy niepowodzenie w leczeniu , Prawo i Medycyna 2005 nr 3 (20 vol. 7) - ( K.B.-R., )
  Sandomierski A. - Błąd w sztuce lekarskiej w orzecznictwie Komisji Kontroli Zawodowej , Nowe Prawo 1979 nr 10 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Odpowiedzialność za błędny zabieg leczniczy. Problem winy , Państwo i Prawo 1954 nr 6 - ( K.B.-R., )
  Sośniak M. - Błąd rozpoznania jako podstawa odpowiedzialności lekarza Prace Prawnicze Uniwersytetu Śląskiego t. II, Katowice 1971 - ( K.B.-R., )
  Śmieja A. - Miejsce błędu lekarskiego wśród przesłanek cywilnej odpowiedzialności lekarza , Przegląd Prawa i Administracji Wrocław 1974 tom 5 - ( K.B.-R., )
  Świątek B. - Błędy lekarskie w praktyce medyka sądowego , Prawo i Medycyna 2000 nr 5 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Zaremba A. - Rola modelowego wzorca osobowego dla przypisania odpowiedzialności karnej za błąd lekarski w prawie polskim i angloamerykańskim - analiza prawnoporównawcza , Prawo i Medycyna 2007 nr 4 (29 vol. 9) - ( K.B.-R., )