Filozofia nowożytna :  powrót

Machiavelli

Brion M. - Machiavel Albin Michel , Paris 1948 - ( G.R., )
  Del Aguila R. Chaparro S. - La república de Maquiavelo Tecnos , Madrid 2006 - ( G.R., )
  Donaldson P. S. - Machiavelli and Mystery of State Cambridge University Press , 1988 - ( G.R., )
  Gil Ch. - Machiavelli tÅ‚um. E. WolaÅ„ska Oskar , Warszawa 1997 - ( G.R., )
  Marcu V. - Machiavelli – szkoÅ‚a wÅ‚adzy tÅ‚um. M. Tarnowski Powszechna Spółka Wydawnicza „PÅ‚omieÅ„” , Warszawa 1938 - ( G.R., )
  Meinecke F. - Machiavellism. The Doctrine of Raison d’État and Its Place in Modern History tÅ‚um. D. Scott wstÄ™p W. Stark Routledge and Kegan Paul , London 1957 - ( G.R., )
  Piekarski R. - Koncepcja cnót politycznych Machiavellego na tle elementów klasycznej etyki cnót Wydawnictwo Uniwersytetu GdaÅ„skiego, GdaÅ„sk 2007 - ( G.R., )
  Pocock J.G.A. - The Machiavellian Moment. Florentine Political Thought and the Atlantic Republican Tradition Princeton University Press , 1975 - ( G.R., )
  Riklin A. - Niccolò Machiavellego nauka o rzÄ…dzeniu tum. Henryk Olszewski Wydawnictwo PoznaÅ„skie , PoznaÅ„ 2000 - ( G.R., )
  Viroli M. - UÅ›miech Machiavellego. Biografia tÅ‚um. K. Å»aboklicki Wydawnictwo W.A.B , Warszawa 2006 - ( G.R., )
  White M. - Machiavelli. A Man Misunderstood Abacus , 2005 - ( G.R., )
Artykuły
  Berlin I. - Oryginalność Machiavellego tÅ‚um. Z. Dorosz , Literatura na Å›wiecie 1986 nr 6 ss. 208-276. - ( G.R., )
  Held K. - „MÄ…dry obywatel” u Machiavellego tÅ‚um. D. KarÅ‚owicz (w:)B. Markiewicz (red.) Obywatel. Odrodzenie pojÄ™cia Wydawnictwo IFiS PAN , Warszawa 1993 ss.59-73. - ( G.R., )
  Manent P. - Machiavelli i twórcza siÅ‚a zÅ‚a P. Manent Intelektualna historia liberalizmu tÅ‚um. M. Miszalski Arcana , Kraków 1994 ss. 23-36. - ( G.R., )