Etyka farmaceutyczna    :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Leki - aspekty prawne

Krekora M. - Rynek leków a wÅ‚asność intelektualna , Kraków 2006 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII - uzupeÅ‚nione i poszerzone) , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Odpowiedzialność cywilna lekarza (wyd. III) , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  BÄ…czyk – Rozwadowska K. - Skandynawski system kompensacji szkód farmaceutycznych , PaÅ„stwo i Prawo 2008 nr 4 - ( K.B.-R., )
  BiaÅ‚ecki P. - Wybrane zagadnienia zwiÄ…zane z reklamÄ… produktów leczniczych, na tle ustawy Prawo farmaceutyczne , Prawo i Medycyna 2003 nr 13 (vol. 5) - ( K.B.-R., )
  BiaÅ‚ecki P. TuchoÅ‚ka K. - Ubezpieczenie osób majÄ…cych uczestniczyć w klinicznym badaniu leków , Prawo i Medycyna 1999 nr 4 (vol.1) - ( K.B.-R., )
  JurgaÅ› K. - Odpowiedzialność cywilna lekarza za szkody wyrzÄ…dzone przez leki w prawie niemieckim , Prawo i Medycyna 2008 nr 3 (32 vol. 10) - ( K.B.-R., )
  Kokot E. Paździoch S. Mikos M. Czupryna A. - Odpowiedzialność zawodowa farmaceutów , Prawo i Medycyna 2004 nr 4 (17 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  KolasiÅ„ski M. - Perspektywy uelastycznienia globalnych standardów ochrony wÅ‚asnoÅ›ci intelektualnej farmaceutyków , Prawo i Medycyna 2008 nr 2 (31 vol. 10) - ( K.B.-R., )
  Kubiak R. - Zasady prowadzenia badaÅ„ klinicznych i przedklinicznych , Prawo i Medycyna 2002 nr 12 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Odpowiedzialność cywilna lekarza, szpitala, apteki, producenta i paÅ„stwa za szkody wyrzÄ…dzone przez leki , Prawo i Medycyna 2004 nr 1 (14 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Odpowiedzialność cywilna lekarza za szkody wyrzÄ…dzone przez leki w prawie USA , Prawo i Medycyna 2007 nr 3 (28 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrzÄ…dzone przez leki [w:] Studia z prawa cywilnego i gospodarczego. KsiÄ™ga pamiÄ…tkowa dedykowana Profesor CzesÅ‚awie Å»uÅ‚awskiej , Kraków 2000 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Regulacja prawna leków w USA , Polski Tygodnik Lekarski 1983 nr 35 - ( K.B.-R., )
  NiewÄ™gÅ‚owski A. - Reglamentacja administracyjna w zakresie dopuszczania do obrotu produktów leczniczych , Prawo i Medycyna 2005 nr 3 (20 vol. 7) - ( K.B.-R., )
  PaÅ‚ka J. Truszkiewicz W. - Zakażenia szpitalne jako przyczyna roszczeÅ„ cywilnych pacjentów , Archiwum Medycyny SÄ…dowej i Kryminologii 2007 nr 1 - ( K.B.-R., )
  Raglewski J. - Kilka uwag w kwestii reklamy produktów leczniczych na gruncie ustawy Prawo farmaceutyczne , Prawo i Medycyna 2008 nr 3 (32 vol. 10) - ( K.B.-R., )
  Rol M. - Metody reklamy produktów leczniczych na tle ustawy Prawo farmaceutyczne , Prawo i Medycyna 2006 nr 2 (23 vol. 8) - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Ryzyko stosowania nowych leków , Palestra 1963 nr 3 - ( K.B.-R., )
  SzczÄ™sny R. - Reklama farmaceutyczna kierowana do lekarzy , Prawo i Medycyna 2006 nr 4 (25 vol. 8) - ( K.B.-R., )
  TuchoÅ‚ka H. - Odpowiedzialność za szkody wyrzÄ…dzone przez wytwarzane, importowane i wprowadzane na Polski rynek Å›rodki farmaceutyczne , Prawo i Medycyna 2001 nr 9 (vol. 3) - ( K.B.-R., )
  Walter M. - Badania kliniczne leków w Å›wietle wymagaÅ„ stawianych w Unii Europejskiej (UE), USA i w Polsce oraz wobec uwarunkowaÅ„ w skali globalnej , Prawo i Medycyna 1999 nr 4 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Wysocki J. Bobrowski M. - Badania kliniczne Å›rodków farmaceutycznych i materiałów medycznych w Polsce – stan obecny i perspektywy wobec wymagaÅ„ zwiÄ…zanych z przystÄ…pieniem do Unii Europejskiej , Prawo i Medycyna 2002 nr 12 (vol. 4) - ( K.B.-R., )