Varia :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Problemy prawne

Biesaga T. - Elementy etyki lekarskiej, Medycyna Praktyczna, Kraków 2006, s. 192 - ( K.B.-R., Z.K., )
  Cyprian T. - PostÄ™p techniczny a prawo karne , Warszawa 1966 - ( K.B.-R., )
  Marek Z. - Wybrane problemy opiniowania sÄ…dowo – lekarskiego , Kraków 2004 - ( K.B.-R., )
  Szewczyk K. - Etyka i deontologia lekarska, Prace Komisji Etyki Medycznej T. 2, Polska Akademia UmiejÄ™tnoÅ›ci, Kraków 1994 , s. 253 - ( K.B.-R., Z.K., )
  TulczyÅ„ski A. - Polskie lekarskie kodeksy deontologiczne , Warszawa 1975 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Daniluk P. - Cel leczniczy w Å›wietle poglÄ…dów doktryny prawa , Prawo i Medycyna 2005 nr 2 (19 vol. 7) - ( K.B.-R., )
  Dukiet – Nagórska T. - O potrzebie nowelizacji prawa medycznego , Prawo i Medycyna 2002 nr 11 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  Dzienis P. - Zasady prawa medycznego , Studia Prawnicze 2003 z. 3 – 4 - ( K.B.-R., )
  Filar M. - Leczenie. Sztuka czy rzemiosÅ‚o [w:] red. L. Tyszkiewicz Problemy nauk penalnych. KsiÄ™ga pamiÄ…tkowa ku czci Prof. O. Górniok , Katowice 1996 - ( K.B.-R., )
  Haberko J. - Koniec życia czÅ‚owieka a kres podmiotowoÅ›ci prawnej. Kilka uwag na temat czy prawnik i lekarz zrozumiejÄ… siÄ™ „stwierdzajÄ…c zgon” , Prawo i Medycyna 2007 nr 2 (27 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Haberko J. - Konsekwencje prawne żywego i martwego urodzenia , Prawo i Medycyna 2007 nr 3 (28 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Kallaus Z. - Nadużycie wÅ‚adzy przez lekarza , Palestra 1978 nr 11 – 12 - ( K.B.-R., )
  Konieczniak P. - Jodie i Mary – argumenty prawne , Prawo i Medycyna 2000 nr 8 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  KrzeÅ› – MarszaÅ‚kowska E.GÅ‚adysz A. - Zwalczanie ptasiej grypy a regulacje prawne , Prawo i Medycyna 2006 nr 2 (23 vol. 8) - ( K.B.-R., )
  Kubicki L. - Prawo medyczne – próba ustalenia zakresu , Prawo i Medycyna 2000 nr 5 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Kujawa E. - Podmiotowość pacjenta jako problem etyczny [w:] red. T. Kielanowski Etyczne aspekty badaÅ„ medycznych, których przedmiotem jest czÅ‚owiek , Warszawa 1987 - ( K.B.-R., )
  Kulesza J. - Lekarski obowiÄ…zek pomocy na tle obowiÄ…zku ogólnoludzkiego (art. 162 k.k.) , Prawo i Medycyna 2006 nr 1 (22 vol. 8) - ( K.B.-R., )
  Kulesza J. - O ewolucji lekarskiego obowiÄ…zku pomocy na tle obowiÄ…zku ogólnoludzkiego , Prawo i Medycyna 2007,nr 2 (27 vol. 9) - ( K.B.-R., )
  Kunz J. - BÅ‚Ä…d w opiniach sÄ…dowo – lekarskich w sprawach przestÄ™pstw przeciwko zdrowiu i życiu , Prawo i Medycyna 2004 nr 3 (16 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Lach R. - Roszczenia samodzielnych publicznych zakÅ‚adów opieki zwrotnej z tytuÅ‚u podwyżki wynagrodzeÅ„ przeprowadzonej na podstawie ustawy z 22 grudnia 2000 r. , Prawo i Medycyna 2008 nr 3 (32 vol. 10) - ( K.B.-R., )
  Nawrot O. - Istota ludzka czy osoba – status nasciturusa na gruncie Europejskiej Konwencji Bioetycznej , Prawo i Medycyna 2004 nr 1 (14 vol. 6) - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Nowe ustawodawstwo medyczne (osiÄ…gniÄ™cia i bÅ‚Ä™dy) , PaÅ„stwo i Prawo 1997 nr 9 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Normy etyczne, moralne i prawne w postÄ™powaniu lekarza , Studia Iuridica 1993 nr 26 - ( K.B.-R., )
  Safjan M. - Prawo wobec wyzwaÅ„ współczesnej medycyny , Prawo i Medycyna 1999 nr 1 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Safjan M. - Prawo polskie a Europejska Konwencja Bioetyczna , Prawo i Medycyna 2000 nr 5 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  Safjan M. - Rozwój współczesnej medycyny i biologii a prawna ochrona dziecka , Studia Prawnicze 1988 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Safjan M. - Uwagi na tle projektu Konwencji Bioetycznej. Prawo polskie a proponowane standardy konwencyjne Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego OÅ›rodek Informacji i Dokumentacji Rady Europy, Biuletyn 1994 nr 3 - ( K.B.-R., )
  Wyrembak J. - Kodeks etyki lekarskiej a system prawa , PaÅ„stwo i Prawo 2003 nr 10 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Problem ogÅ‚aszania siÄ™ i zakazu reklamowania siÄ™ lekarza , Prawo i Medycyna 2000 nr 6 – 7 (vol. 2) - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Rady Bioetyczne i ich rola w rozwiÄ…zywaniu dylematów bioetyki , Prawo i Medycyna 1999 nr 4 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Zoll A. - ObowiÄ…zek udzielenia pomocy lekarskiej a prawo lekarza do strajku , Prawo i Medycyna 2008 nr 1 (30 vol. 10) - ( K.B.-R., )