przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Ochrona praw pacjenta :  Opieka zdrowotna :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Prawa pacjenta w ogólności

Boratyńska M., Konieczniak P. - Prawa pacjenta , Warszawa 2001 - ( K.B.-R., )
  Bujny J. - Prawa pacjenta. Między autonomią a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialności lekarza za niektóre szkody medyczne , Gdańsk 2002 - ( K.B.-R., )
  Drozdowska U. - Cywilnoprawna ochrona praw pacjenta , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka - Prawa pacjentów i problemy współczesnej medycyny w dokumentach Rady Europy Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Warszawa 1994 - ( K.B.-R., )
  Ignaczewski J. - Zgoda pacjenta na leczenie , Warszawa 2003 - ( K.B.-R., )
  Jasudowicz T. - Lekarz wobec praw człowieka , Toruń 1996 - ( K.B.-R., )
  Karkowska D. - Prawo ochrony zdrowia w pytaniach i odpowiedziach - prawa pacjenta , Kraków 2008 - ( K.B.-R., )
  Karkowska D. - Prawa pacjenta , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Mikołajczyk S. - Prawa pacjenta. Wymagania i oczekiwania w stosunku do personelu medycznego , Poznań 1994 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII – uzupełnione i poszerzone) , Toruń 2007 (wyd. I – Toruń 1994). - ( K.B.-R., K.B.-R., )
  Nowicka M. - Prawa dziecka – pacjenta [w:] Wokół praw dziecka. Cz. I. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Warszawa 1993 - ( K.B.-R., )
  Ponczek D. - Prawa pacjenta w Polsce , Łódź 2000 - ( K.B.-R., )
  Safjan D. - Prawa pacjenta. Raport o stanie prawnym , Warszawa 1992 - ( K.B.-R., )
  Śliwka M. - Prawa pacjenta w prawie polskim na tle prawnoporównawczym , Toruń 2008 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Balicki M. - Prawa pacjenta - wybrane zagadnienia [w:] Szkoła praw człowieka. Teksty wykładów Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Warszawa 1998 - ( K.B.-R., )
  Górski A. i Górski J. P. - Zadośćuczynienie za naruszenie praw pacjenta , Palestra 2005, nr 5 – 6. - ( K.B.-R., )
  Haberko J. - „Bezpieczny pacjent” – kilka uwag o projekcie ustawy o ochronie indywidualnych i zbiorowych praw pacjenta oraz Rzeczniku Praw Pacjenta [w:] Lege artis. Problemy prawa medycznego, red. J. Haberko, R. Kocyłowski, B. Pawelczyk , Poznań 2008 - ( K.B.-R., )
  Halik J. - Prawa pacjenta w Polsce i na świecie , Promocja Zdrowia, Nauki Społeczne i Medycyna 1997, nr 12 – 13. - ( K.B.-R., )
  Halik J., Sabat J. - Karta Praw Pacjenta (w oparciu o Deklarację Praw pacjenta WHO) , Promocja Zdrowia, Nauki Społecznie i Medycyna 1997, nr 12 – 13. - ( K.B.-R., )
  Iwanowicz – Palus G. - Prawa pacjenta w Polsce, , Prawo i Medycyna 2000, nr 8 (vol. 2). - ( K.B.-R., )
  Iwanowicz – Palus G. - Prawa pacjenta w świetle dokumentów międzynarodowych [w:] Problemy medycyny społecznej, red. L. Wdowiak, A. Owoc , Warszawa 1999 - ( K.B.-R., )
  Jończyk J. - Prawa pacjenta i odpowiedzialność za szkodę z leczenia , Prawo i Medycyna 1999, nr 2 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Kolasiński M. - Ochrona dóbr osobistych w prawie medycznym, , Prawo i Medycyna 2002, nr 11 (vol. 4). - ( K.B.-R., )
  Krzak M. - Ochrona praw pacjenta w normach międzynarodowych i w prawie polskim , Antidotum 1999, nr 6 – 7 - ( K.B.-R., )
  Małecka D. - Prawa pacjenta – ważny problem społeczny i prawny , Praca i Zabezpieczenie Społeczne 2002, nr 3. - ( K.B.-R., )
  Małecka D. - Prawna ochrona pacjenta na tle Europejskiej Konwencji Bioetycznej, , Prawo i Medycyna 1999, nr 3 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Michalska – Badziak R. - Prawa pacjenta i ich ochrona w świetle ustawy – Karta Praw Pacjenta [w:] Prawo – Administracja – Obywatele , Białystok 1997 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawa pacjenta i zadośćuczynienie pieniężne za ich naruszenie w prawie medycznym i cywilnym , Prawo i Medycyna 2005, nr 2 (19, vol. 7). - ( K.B.-R., )
  Ostrowska A. - Prawa pacjenta , Antidotum 1996, nr 6 – 8. - ( K.B.-R., )
  Prace Komisji Etyki Medycznej - Karta praw pacjenta – spodziewane korzyści i niebezpieczeństwa [w:] Prawa pacjenta a postawa lekarza , Prace Komisji Etyki Medycznej 1996, nr 5. - ( K.B.-R., )
  Sabat J. - Rzecznik Praw Pacjenta i inne formy dochodzenia praw , Antidotum 1993, nr 7. - ( K.B.-R., )
  Safjan D. - Prawo pacjenta do informacji o rozpoznaniu i proponowanych metodach leczenia, , Antidotum 1993, nr 1. - ( K.B.-R., )
  Tymowska K. - Zmiany w systemie opieki zdrowotnej w Polsce a prawa pacjenta [w:] Prawo do opieki zdrowotnej w systemie gospodarki rynkowej , Warszawa 1993 - ( K.B.-R., )