Eutanazja i wspomagane samobójstwo :  Åšmierć i umieranie :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty religijne

- Katechizm KoÅ›cioÅ‚a Katolickiego , Pallottinum 1994 - ( J. Ma, )
  Jan PaweÅ‚ II - Encyklika o wartoÅ›ci i nienaruszalnoÅ›ci życia ludzkiego „Evangelium vitae” , w: idem, Encykliki Ojca ÅšwiÄ™tego Jana PawÅ‚a II, Wydawnictwo Znak, Kraków 1996 - ( J. Ma, )
  Kongregacja Nauki Wiary - Deklaracja o eutanazji „Iura et Bona” , AAS 72 (1980), s. 542-552 - ( J. Ma, )
  Papieska Rada ds. Duszpasterstwa SÅ‚użby Zdrowia - Karta Pracowników SÅ‚użby Zdrowia , Watykan 1995 - ( J. Ma, )
  Mazur G. OP - Etyczna ocena legalizacji eutanazji w Holandii, Wydawnictwo Naukowe PAT, Kraków 2003 - ( J. Ma, )
Artykuły
  BoÅ‚oz W. - Etyka chrzeÅ›cijaÅ„ska wobec problemów koÅ„ca życia, w: MiÄ™dzy życiem a Å›mierciÄ…: uzależnienia, eutanazja, sytuacje graniczne, red. W. BoÅ‚oz i M. RyÅ›, Wydawnictwo UKSW, Warszawa 2002, s. 119-134 - ( J. Ma, )
  Carmi A. - Live Like a King, Die Like a King, w: Euthanasia, red. A. Carmi, Springer-Verlag, Berlin/Heidelberg/New York/Tokyo 1984, s. 3-28 - ( J. Ma, )
  Cohn H.H. - On the Dichotomy of Divinity and Humanity in Jewish Law, w: Euthanasia, red. A. Carmi, Springer-Verlag, Berlin/Heidelberg/New York/Tokyo 1984, s. 31-67 - ( J. Ma, )
  Golser K. - Stanowisko urzÄ™du nauczycielskiego KoÅ›cioÅ‚a na temat pomocy w umieraniu i eutanazji, tÅ‚um. R. Brol i P. Morciniec, w: Eutanazja w dyskusji. Euthanasie in der Diskussion, red. P. Morciniec, Redakcja Wydawnictw WydziaÅ‚u Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, Opole 2001, s. 209-226 - ( J. Ma, )
  Góralczyk P. - Etyczne aspekty eutanazji, w: MiÄ™dzy życiem a Å›mierciÄ…: uzależnienia, eutanazja, sytuacje graniczne, red. W. BoÅ‚oz i M. RyÅ›, Wydawnictwo UKSW, Warszawa 2002, s. 177-190 - ( J. Ma, )
  Keown D. - Attitudes to Euthanasia in the Vinaya and Commentary , „Journal of Buddhist Ethics” 6 (1999): 260-270 - ( J. Ma, )
  Keown D., Keown J. - Killing, Karma and Caring: Euthanasia in Buddhism and Christianity , „Journal of Medical Ethics” 21 (1995): 265-269 - ( J. Ma, )
  Wolniewicz B. - Eutanazja i biolatria , „Znak”, nr 554 (7) 2001:98-108 - ( J. Ma, )
  Wolniewicz B. - Eutanazja w Å›wietle filozofii, w: idem, Filozofia i wartoÅ›ci II, WydziaÅ‚ Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 1998, s. 233-250 - ( J. Ma, )
  Wolniewicz B. - Perspektywy eutanazji , „Edukacja Filozoficzna” (26) 1998: 45-53 - ( J. Ma, )
  Zuziak W. - Åšmierć i medycyna - o eutanazji inaczej, w: Podstawy i zastosowania bioetyki, red. T. Biesaga SDB, Wydawnictwo Naukowe PAT, Kraków 2001, s. 135-148 - ( J. Ma, )