przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Eutanazja i wspomagane samobójstwo :  Śmierć i umieranie :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Tematyka ogólna

Geisler N.L., Moreland J.P. - The Life and Death Debate: Moral Issues of Our Time, Praeger, Westport, CT 1990 - ( J. Ma, )
  Jankelevitch Vladimir - To, co nieuchronne. Rozmowy o śmierci , tłum. M. Kwaterko, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2005 - ( I. Z., )
Artykuły
  Alichniewicz A. - Eutanazja a etyczne podstawy medycyny stanów terminalnych, w: Narodziny i śmierć. Bioetyka kulturowa wobec stanów granicznych życia ludzkiego, red. M. Gałuszka i K. Szewczyk, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Łódź 2002, s. 155-192 - ( J. Ma, )
  Beauchamp T.L. - The Justification of Physician-Assisted Deaths , „Indiana Law Review” 29 (1996): 1173-1201 - ( J. Ma, )
  Beauchamp T.L., Davidson A. - The Definition of Euthanasia , „The Journal of Medicine and Philosophy” (4) 1979: 294-312 - ( J. Ma, )
  Kuhse H. - Eutanazja, tłum. A. Przyłuska-Fiszer, w: Przewodnik po etyce, red. P. Singer, Książka i Wiedza, Warszawa 1998, s. 337-346 - ( J. Ma, )
  Rachels J. - Euthanasia, w: Matters of Life and Death, red. T. Regan, McGraw-Hill, New York 1993, s. 30-68 - ( J. Ma, )
  Szczęsna A. - Spór o pomoc lekarza w samobójstwie, w: Narodziny i śmierć. Bioetyka kulturowa wobec stanów granicznych życia ludzkiego, red. M. Gałuszka i K. Szewczyk, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Łódź 2002, s. 193-221 - ( J. Ma, )
  Tooley M. - Euthanasia and Assisted Suicide, w: A Companion to Applied Ethics, red. R.G. Frey, Ch. H. Wellman, Blackwell Publishing, Oxford 2003, s. 326-341 - ( J. Ma, )
  Wreen M. - The Definition of Euthanasia , „Philosophy and Phenomenological Research” 48 (1988): 537-553 - ( J. Ma, )