Etycy :  Etyka :  powrót

Tomasz z Akwinu

Andrzejuk Artur - Filozofia moralna w tekstach Tomasza z Akwinu , Warszawa 1999 - ( A.A., )
  BartoÅ› Tadeusz - Tomasza z Akwinu teoria miÅ‚oÅ›ci: studium nad Komentarzem do ksiÄ™gi , Kraków 2004 - ( A.A., )
  Bednarski Feliks Wojciech - MiÅ‚ość małżeÅ„ska i narzeczeÅ„ska w filozofii Å›w.Tomasza z Akwinu , Londyn 1958 - ( A.A., )
  Bednarski Feliks Wojciech - Przedmiot etyki w Å›wietle zasad Å›w. Tomasza z Akwinu , Lublin 1956 - ( A.A., )
  BeÅ‚ch StanisÅ‚aw (oprac.) - Nauka Å›w. Tomasza z Akwinu o miÅ‚oÅ›ci chrzeÅ›cijaÅ„skiej (Summa Theol., II-II, Q. 23-46), , London 1947 - ( A.A., )
  Bonnewijn Olivier - La beatitude et les beatitudes: une approche thomiste de l'ethique , Roma 2001 - ( A.A., )
  Borowski A. - O sumieniu. Studium teologicznomoralne , WÅ‚ocÅ‚awek 1928 - ( A.A., )
  Catherein V. - Filozofia moralna , tÅ‚um.z niem. , Warszawa 1904 - ( A.A., )
  Gilson Etienne - La morale de St. Thomas d'Aquin , Paris 1932 - ( A.A., )
  Kalinowski Jerzy - Initiation à la philosophie morale. À l`usage de l`homme d`action , Paris 1966 - ( A.A., )
  Kalka K. - Sprawiedliwość i cnoty spoÅ‚eczne wedÅ‚ug Å›w.Tomasza z Akwinu , Bydgoszcz 1994 - ( A.A., )
  Kowalczyk Jan - MiÅ‚ość ojczyzny w nauce Å›w. Tomasza z Akwinu , PoznaÅ„, Warszawa 1975 - ( A.A., )
  Kozubski Z. - Geneza i istota sumienia , Lwów 1922 - ( A.A., )
  Krokos Jan - Sumienie jako poznanie: fenomenologiczne dopeÅ‚nienie Tomaszowej nauki o sumieniu , Warszawa 2004 - ( A.A., )
  Leclercq J. - La philosophie morale de saint Thomas devant pensée contemporaine , Louvain 1955 - ( A.A., )
  Lottin O. - L'Intellectualisme de la Morale Thomiste , Xenia Thomistica, Roma 1925 - ( A.A., )
  Lottin O. - Principes de Morale , Louvain 1947 - ( A.A., )
  Maritain Jacques - Neuf leçons sur le notions premières de la philosophie morale , Paris 1950 - ( A.A., )
  Mróz MirosÅ‚aw - CzÅ‚owiek w dynamizmie cnoty: aktualność aretologii Å›w. Tomasza z Akwinu w Å›wietle pytania o podstawy moralnoÅ›ci chrzeÅ›cijaÅ„skiej , ToruÅ„ 2001 - ( A.A., )
  Olejnik StanisÅ‚aw - Eudajmonizm. Studium nad podstawami etyki , Lublin 1958 - ( A.A., )
  Pinckaers Servais Theodore - Å»ycie duchowe chrzeÅ›cijanina wedÅ‚ug Å›w. PawÅ‚a i Å›w. Tomasza z Akwinu , tÅ‚um. Aldona FabiÅ› , PoznaÅ„ 1998 - ( A.A., )
  Sertillanges A.D. - La philosophie morale de saint Thomas d'Aquin , Paris 1916 - ( A.A., )
  Stachewicz Krzysztof - W poszukiwaniu podstaw moralnoÅ›ci: tomistyczna etyka prawa naturalnego a etyka wartoÅ›ci Dietricha von Hildebranda , Kraków 2001 - ( A.A., )
  Ventimiglia Giovanni - Differenza e contraddizione: il problema dell'essere in Tommaso d'Aquino: "esse", "diversum", "contradictio" , Milano 1997 - ( A.A., )
  Wittmann Martin - Die Ethik de hl. Thomas von Aquin , München 1933 - ( A.A., )
  Woroniecki Jacek - Katolicka etyka wychowawcza , t.1, t. 2, t. 3 , Lublin 1986 - ( A.A., )
Artykuły
  Long Steven A. - Natural Law or Autonomous Practical Reason: Problems in the New Natural Law Theory [in:] J. Goyette, M. Latvic, R. S. Myers (eds.), St. Thomas Aquinas and the Natural Law Tradition: Contemporary Perspectives. The Catholic University of America Press, Washington 2004 ss. 165–191.
  Sigmund Paul E. (ed.) - St.Thomas Aquinas on Politics and Ethics N. Kretzmann, E. Stump (ed.), The Cambridge Companion to Aquinas. Cambridge University Press, Cambridge 1993 ss. 217-231. - ( A.A., )