przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Filozofia współczesna :  Filozofia polska :  powrót

T. Czeżowski

Jadacki J.J.J. - Orientacje i doktryny filozoficzne , Wydział Filozofii i Socjologii UW, Warszawa 1998 - ( D.Ł., )
  Łukasiewicz D. - Filozofia Tadeusza Czeżowskiego , Bydgoszcz 2002 - ( D.Ł., )
  Porębski Cz. - Polish Value Theory Dialogikon UJ, Cracow 1996 - ( D.Ł., )
  Suchoń W. - Sylogistyka , Dialogikon UJ, Kraków 1996 - ( D.Ł., )
  Wiśniewski R. - Możliwość probabilizmu etycznego. Studium metaetyczne ewolucji empiryzmu w etyce polskiej , Wydawnictwo UMK, Toruń 1992 - ( D.Ł., )
  Wiśniewski R., Tyburski W. - Tadeusz Czeżowski. Dziedzictwo idei: logika – filozofia –etyka , Wydawnictwo UMK, Toruń 2002 - ( D.Ł., )
  Woleński J. - Filozoficzna Szkoła Lwowsko – Warszawska , PWN, Warszawa 1985 - ( D.Ł., )
  Woleński J. - Dwie koncepcje transcendentaliów [w:] J. Woleński, W stronę logiki , Aureus, Kraków 1996, s. 1 - ( D.Ł., )
Artykuły
  Nowicki M. - Tadeusz Czeżowski , „Edukacja Filozoficzna” (3) 2000, vol. 31 - ( D.Ł., )
  Wachowiak A. - O spójność dobra i piękna. Tadeusza Czeżowskiego czasy wieleńskie [w:] R. Jadczak, J. Pawlak (red.), Filozofia na Uniwersytecie Wileńskim , 1997 - ( D.Ł., )
  Wiśniewski R. - Czy Tadeusz Czeżowski był probabilistą etycznym? , „Ruch Filozoficzny” (1) 1991, s. 23-28 - ( D.Ł., )
  Woleński J. - Klasyfikacja rozumowań , „Edukacja Filozoficzna” 1988 - ( D.Ł., )