Tomasz z Akwinu :  Filozofia Å›redniowieczna :  powrót

TÅ‚umaczenia

Istnieje kilka wydań tekstów Tomasza; edycja krytyczna, tzw. leonina nie jest jeszcze kompletna, a wiele z jej propozycji budzi wątpliwości.
Teksty Akwinaty dostępne są na CD: Thomae Aquinatis Opera omnia cum hypertextibus in CDROM ed. Roberto Busa SJ, Trend, 1996. oraz w internecie (polecam): www.unav.esfilosofiaalarconamicisctopera.html

(A. A.)

Bednarski F. W. - Skrót zarysu teologii (Sumy teologicznej) Å›w. Tomasza z Akwinu , Kraków 1997 - ( A.A., )
  Tomasz z Akwinu - Byt i istota , tÅ‚um. W. SeÅ„ko , „Znak” 127 (1) 1965, s. 5 - ( A.A., )