przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Etyka :  powrót

Etyka mediów / Etyka dziennikarska

Bertrand Claude-Jean - Deontologia mediów, PAX, Warszawa 2007, s. 272. - ( Ł.K., )
  Cohen Almagor Raphael - Speech, Media and Ethics: The Limits of Free Expression: Critical Studies on Freedom of Expression, Freedom of the Press and the Public's Right to Know, Palgrave Macmillan, Hampshire 2001 s. 240. - ( Ł.K., )
  Iggers Jeremy - Good News, Bad News: Journalism Ethics and the Public Interest, Westview Press , Boulder 1998, s. 180. - ( Ł.K., )
  Kobylińska Z., Grabowski R. D. (red.) - Dziennikarski etos. Z wybranych zagadnień społecznego komunikowania się , Lux Mundi, Olsztyn 1995, 305 - ( R.W., )
  Lambeth Edmund - Committed Journalism: An Ethic for the Profession, Indiana University Press , Bloomington 1986, s. 256. - ( Ł.K., )
  Mroziewicz Krzysztof - Dziennikarz w globalnej wiosce, WAiP , Warszawa 2004, s. 216. - ( Ł.K., )
  Patterson Philip, Wilkins Lee C. - Media Ethics: Issues and Cases, McGraw-Hill, Nowy Jork 2002, s. 336. - ( Ł.K., )
  Rivers W.L., Mathews C. - Etyka środków przekazu , tłum. J. Zakrzewski, E. Krasnodębska, Ars Polona, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1995, 315 - ( R.W., )
  Sareło Z. - Media w służbie osoby. Etyka społecznego komunikowania się , Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2000, 198 - ( R.W., )
  Siewierska-Chmaj Anna - Teoria, praktyka, etyka, WSiZ , Rzeszów 2005, s. 104. - ( Ł.K., )
  Ward Stephen J. - The Invention of Journalism Ethics: The Path to Objectivity and Beyond, McGill-Queen's University Press, Montreal 2005, s. 350. - ( Ł.K., )
  Wyszyński Stefan - Kościół i media, PAX, Warszawa 2002, s. 144. - ( Ł.K., )
Artykuły
  Goban-Klas Tomasz - Granice wolności mediów w: Dziennikarstwo i świat mediów Zbigniew Bauer red., Edward Chudziński red., Universitas, ss. 411-423 z 438., Kraków 2004 - ( Ł.K., )
  Pisarek Walery - Kodeksy etyki dziennikarskiej w: Dziennikarstwo i świat mediów Zbigniew Bauer (red.), Edward Chudziński (red.), Universitas ss. 423-435 z 438., Kraków 2004 - ( Ł.K., )
  Sasińska-Klas Teresa - Dziennikarstwo - Zawód czy Wyzwanie? w: Dziennikarstwo i świat mediów Zbigniew Bauer (red.), Edward Chudziński (red.), Universitas , Kraków 2004, s. 349-359 z 438. - ( Ł.K., )