przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Filozofia austriacka :  powrót

F. Brentano

Albertazzi L., Libardi M. and Poli R. (eds.) - The School of Franz Brentano , Kluwer Academic Publishers, Dordrecht/Boston/London 1996 - ( D.Ł., )
  Buczyńska-Garewicz H. - Uczucia i rozum w świecie wartości , Ossolineum, Wrocław, Warszawa, Gdańsk 1975 - ( D.Ł., )
  Chisholm R. - Brentano and Meinong Studies , Rodopi, Amsterdam-Atlanta 1989 - ( D.Ł., )
  Chrudzimski A. - Intentionaliätsthoerie beim Frühen Brentano , Kluwer Academic Publishers, Dordrecht/Boston/London 2001 - ( D.Ł., )
  Chrudzimski A. - Die Ontologie Franz Brentanos , Kluwer Academic Publishers, Dordrecht/Boston/London 2004 - ( D.Ł., )
  Galewicz W. - Brentana anatomia życia psychiczneg [w:] F. Brentano, Psychologia z empirycznego punktu widzenia , tłum. W. Galewicz, PWN, Warszawa 1999, s. X - ( D.Ł., )
  Jacquette D. (ed.) - The Cambridge Companion to Brentano , Cambridge University Press, 2004 - ( D.Ł., )
  Simons P. - Brentano’s Reform of Logic [w:] Peter Simons, Philoosphy and Logic in Central Europe from Bolzano to Tarski , Dordrecht/Boston/London - ( D.Ł., )
  Smith B. - The Legacy of Franz Brentano , Open Court, 1994 - ( D.Ł., )
  Tiefensee E. - Philosophie und Religion bei Franz Brentano , Francke Verlag, Tübingen 1998 - ( D.Ł., )
Artykuły
  Baumgartner W. - On the Origins of Phenomenology. Franz Brentano [w:] E.Baumgartner, W. Baumgartner et al. (eds.), Handbook of Phenomenology and Cognitive Science , Dette lbach: Verlag Josef H.Röll, 25 -35 - ( D.Ł., )
  Dąmbska I. - O niektórych punktach stycznych filozofii Tadeusza Czeżowskiego i Franciszka Brentany , Studia Filozoficzne (8) 1979 - ( D.Ł., )
  Galewicz W. - Substanz und Individuation in Brentanos Kategorienlehre , “Brentano Studien” (4), 1992/1993, - ( D.Ł., )
  Rojszczak A. - Prawda i oczywistość w filozofii Franza Brentany [w:] T. Lubowiecki, A. Rojszczak, Filozofia austriacka , Principia, t.VIII-IX, Kraków 1994, s. 1 - ( D.Ł., )