przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

|  Forum |  Literatura |  Linki |  Aktualności

Filozofia współczesna :  powrót

Hermeneutyka

Albert Hans - Kritik der reinen Hermeneutik. Der Antirealismus und das Problem des Verstehen , J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), Tübingen 1994 - ( F.Ch., )
  Bronk Andrzej - Rozumienie, dzieje, język , RW KUL, Lublin 1988 - ( F.Ch., )
  Bronk Andrzej - Zrozumieć świat współczesny , TN KUL, Lublin 1998 - ( F.Ch., )
  Drwięga Marek - Paul Ricoeur daje do myślenia , Homini, Bydgoszcz 1998 - ( F.Ch., )
  Gadamer Hans-Georg - Wahrheit und Methode. Grundzüge einer philosophischen Hermeneutik , J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), Tübingen 1960 - ( F.Ch., )
  Grondin Jean - Einführung in die philosophische Hermeneutik , Wissensch. BG., Darmstadt 1991 - ( F.Ch., )
  Ineichen Hans - Philosophische Hermeneutik , Alber, Freiburg- München 1991 - ( F.Ch., )
  Kanitscheider B. und Franz Josef Wetz F. J. (Hrsg.) - Hermeneutik und Naturalismus , J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), Tübingen 1998 - ( F.Ch., )
  Lorenc Włodzimierz - W poszukiwaniu filozofii humanistycznej , Wydawn. Naukowe “Scholar”, Warszawa 1998 - ( F.Ch., )
  Paczkowska-Łagowska Elżbieta - Logos życia. Filozofia hermeneutyczna w kręgu Wilhelma Diltheya , “Słowo / Obraz Terytoria”, Gdańsk 2000 - ( F.Ch., )
  Ricoeur Paul - Interpretation Theory. Discourse and Surplus of Meaning , Texas Christian Univ. Press, Fort Worth 1976 - ( F.Ch., )
  Ricoeur Paul - Język, tekst, interpretacja , wybór i wstęp K. Rosner, PIW, Warszawa 1989 - ( F.Ch., )
  Rosner Katarzyna - Hermeneutyka jako krytyka kultury , PIW, Warszawa 1991 - ( F.Ch., )
  Spet Gustaw G. - Die Hermeneutyk und ihre Probleme , Alber, K, 1993, 318 - ( E.P.-Ł, )
  Szulakiewicz Marek - Filozofia jako hermeneutyka , Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2004 - ( F.Ch., )