Filozofia nowożytna :  powrót

XVII w.

Cavendish Margaret - Observations upon Experimental Philosophy , edited by E. O’Neill, Cambridge University Press, Cambridge 2001 - ( J.K., )
  Conway Anne - Zasady filozofii najstarszej i najnowszej , tÅ‚um., wstÄ™p i przypisy J. Usakiewicz, Wydawnictwo Aureus, Kraków 2002 - ( J.K., )
  Kijaczko StanisÅ‚aw - Immaterializm: epistemologia i metafizyka. Próba interpretacji filozofii Georga Berkeleya , Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego, Opole 2002 - ( J.K., )
  Lisiak Bogdan SJ - Adam Adamandy KochaÅ„ski (1631-1700). Studium z dziejów filozofii i nauki w Polsce XVII wieku , Wyższa SzkoÅ‚a Filozoficzno-Pedagogiczna „Ignatianum”, Wydawnictwo WAM, Kraków 2005, 525 - ( M.G., J.K., )
  Lisiak Bogdan SJ (opracowanie) - Korespondencja Adama Adamandego KochaÅ„skiego SJ, (1657-1699) , przy współpracy Ludwika Grzebienia SJ, Wyższa SzkoÅ‚a Filozoficzno-Pedagogiczna „Ignatianum”, Wydawnictwo WAM, Kraków 2005, 475 - ( K.J., J.K., )
  Locke John - Writings on Religion , edited by Victor Nuovo, Clarendon Press, Oxford 2002 - ( J.K., )
  Raube SÅ‚awomir - Deus explicatus. Stworzenie i Bóg w myÅ›li Ralpha Cudwortha , Wydawnictwo Uniwersytetu w BiaÅ‚ymstoku, BiaÅ‚ystok 2000 - ( J.K., )
  Spryszak PrzemysÅ‚aw - Filozofia percepcji George’a Berkeleya , Wydawnictwo Uniwersytetu JagielloÅ„skiego, Kraków 2004 - ( J.K., )
  Usakiewicz Joanna - Bonum et (im)mutabilitas. MyÅ›l filozoficzna Anne Conway (1631-1679) , Wydawnictwo Trans Humana, BiaÅ‚ystok 2002 - ( J.K., )