Filozofia sztuki :  powrót

Tematyka ogólna

Barrow John D. - The Artfull Universe , Oxford Univ. Press, Oxford 1995 - ( F.Ch., )
  Barrow John D. - WszechÅ›wiat a sztuka , tÅ‚um. J. Skolimowski, Amber, Warszawa 1998 - ( F.Ch., )
  Carroll Noël - Philosophy of Art. A Contemporary Introduction , Routledge, London 1999 - ( F.Ch., )
  Chmielowski Franciszek - Sztuka, sens, hermeneutyka. Filozofia sztuki H.G. Gadamera , Wydawnictwo Uniwersytetu JagielloÅ„skiego, Kraków 1993 - ( F.Ch., )
  Frey Gerhard - Anthropologie der Künste , Alber Verlag, Freiburg/ München 1994 - ( F.Ch., )
  Gadamer Hans-Georg - Die Aktualität des Schönen. Kunst als Spiel, Symbol und Fest , Reclam, Stuttgart 1989 - ( F.Ch., )
  Gadamer Hans-Georg - Aktualność piÄ™kna. Sztuka jako gra, symbol i Å›wiÄ™to , tÅ‚um. K. Krzemieniowa, Oficyna Naukowa, Warszawa 1993 - ( F.Ch., )
  Hauskeller Michael - Was ist Kunst?Positionen der Ästhetik von Platon bis Danto , Beck, München 2000 - ( F.Ch., )
  JaroszyÅ„ski Piotr - Metafizyka i sztuka , Gutenberg Print, Warszawa 1996 - ( F.Ch., )
  Kivy Peter - Music Alone: Philosophical Reflection on the Purely Musical Experience , Cornell University Press, Ithaca, N.Y. – London 1990 - ( K.G., )
  Kolarzowa Romana - Przekroczyć estetykÄ™. Tragiczność jako kategoria transgresyjna w poezji i muzyce poczÄ…tku XX wieku , Universitas, Kraków 2000 - ( F.Ch., )
  Løgstrup Knud E. - Kunst und Erkenntnis , J.C.B. Mohr (Paul Siebeck), Tübingen 1999 - ( F.Ch., )
  Liessmann Konrad Paul - Philosophie der modernen Kuns , WUV-Univ.-Verl., Wien 1999 - ( F.Ch., )
  Lorenc Iwona - Åšwiadomość i obraz. Studia z filozofii przedstawienia , Scholar, Warszawa 2001 - ( F.Ch., )
  Lüdeking Karlheinz - Analytische Philosophie der Kunst. Eine Einführung , W. Fink Verlag, München 1998 - ( F.Ch., )
  Margolis Joseph - Czym w gruncie rzeczy jest dzieÅ‚o sztuki? , Universitas, Kraków 2004 - ( F.Ch., )
  Margolis Joseph - What, after all, is a Work of Art? , The Pennsylvania University Press, University Park, PA 1999 - ( F.Ch., )
  Nowak Andrzej J. - Åšwiat czÅ‚owieka. Znak. Wartość. Sztuka , “Collegium Columbinum”, Kraków 2002 - ( F.Ch., )
  Schmückler Reinhold - Was ist Kunst , W. Fink Verlag, München 1998 - ( F.Ch., )
  Warminski Andrzej - Filozofia sztuki Carla Gustava Junga , Universitas, Kraków 1999 - ( F.Ch., )
  Woźniak Cezary - Martina Heideggera myÅ›lenie sztuki , Universitas, Kraków 1997 - ( F.Ch., )