Filozofia przyrody i nauk przyrodniczych :  powrót

Tematyka ogólna

Bednarczyk Andrzej - Filozofia biologii europejskiego OÅ›wiecenia. Albrecht von Haller i jego współczeÅ›ni , PWN, Warszawa 1984, ISBN - ( J.Z., )
  Hajduk Zygmunt - Filozofia przyrody. Filozofia przyrodoznawstwa. Metakosmologia , TN KUL, Lublin 2004 ISBN: - ( J.T., )
  Heller M. - Filozofia przyrody. Zarys historyczny , Znak, Kraków 2004, ISBN - ( J.Z., )
  Mutscheler Hans-Dieter - Wprowadzenie do filozofii przyrody. Wybrane zagadnienia , tÅ‚um. Józef Bremer SJ, WAM, Kraków 2005, ISBN - ( Z.E.R., )
  Stewart Ian - Czy Bóg gra w koÅ›ci. Nowa matematyka chaosu , tÅ‚um. W. Komat, M. Tempczyk, PWN, Warszawa 2001 - ( M.T., )
  Synowiecki Adam - Przyrodoznawstwo i materializm przyrodniczy w XIX wieku , Wydawnictwo Politechniki GdaÅ„skiej, GdaÅ„sk 2000 - ( M.St., )
  Tempczyk MichaÅ‚ - Teoria chaosu a filozofia, Wydawnictwo CiS, Warszawa 1998 - ( M.T., )
  Tempczyk MichaÅ‚ - Teoria chaosu dla odważnych, PWN, Warszawa 2002 - ( M.T., )
  Tempczyk MichaÅ‚ - Ontologia Å›wiata przyrody, Universitas, Kraków 2005 - ( M.T., )