Instrukcja

Psychologia zdrowia :  Etyka zawodu psychologa :  Etyka :  powr├│t

Opieka paliatywna

Ksi─ů┼╝ki
  Holland JC, Breitbart WS, Jacobson PB, Lederberg MS, Loscalzo MJ, McCorkle R - Psycho-Onkology Oxford University Press, New York 2010 - ( K.M. )
  Kleespies P.M. - Life and Death Decisions: Psychological and Ethical Considerations in End-of-Life Care American Psychological Association, Washington 2004 - ( K.S., )
  Randall F., Downie R.S. - Palliative Care Ethics. A Companion for All Specialties. Oxford University Press, Oxford - New York 1999 - ( K.M. )
Artykuły
  Brzycka A., Jastrz─Öbska I. - Etyczne problemy informowania pacjent├│w z chorob─ů nowotworow─ů, w: B.L. Block, W. Otr─Öbski (red.), Cz┼éowiek nieuleczalnie chory WNS KUL , Lublin 1997, ss. 182-186. - ( K.K., )
  DuBois J. - Determining a Patient's Capacity to Refuse Dialysis and Die: When Professional Competence and Credentials Do Not Overlap, [w:] W.B. Johnson, G.P. Koocher (red.), Ethical conundrums, quandaries, and predicaments in mental health practice Oxford University Press, Oxford - New York 2011 s. 141-147 - ( K.M. )
  Farrenkopf T., Bryan J. - Psychological consultation under Oregon's 1994 Death With Dignity Act: Ethics and procedures , Professional Psychology: Research and Practice Vol. 30 (3) 1999, ss. 245-249 - ( K.M. )
  Hill D. - Zagadnienie 13: Neil jest przykuty do w├│zka inwalidzkiego w zwi─ůzku z nieuleczaln─ů chorob─ů zwyrodnieniow─ů. On i jego partner, Doug, zg┼éosili si─Ö do doradcy zajmuj─ůcego si─Ö terapi─ů par i ujawnili, ┼╝e chcieliby zawrze─ç mi─Ödzy sob─ů kontrakt, na mocy kt├│rego Doug mia┼éby poda─ç Neilowi ┼Ťmierteln─ů dawk─Ö leku, kiedy Neil nie b─Ödzie m├│g┼é ju┼╝ d┼éu┼╝ej znosi─ç swojego powolnego umierania. Rol─ů doradcy mia┼éo by─ç kontrolowanie negocjacji mi─Ödzy partnerami, aby zagwarantowa─ç, ┼╝e ┼╝adne ukryte zamiary nie wypacz─ů kontraktu, kt├│rego chc─ů obydwaj. Jakie kwestie etyczne nale┼╝y wzi─ů─ç pod uwag─Ö? [w:] C. Jones, C. Shillito-Clarke, G. Syme, D. Hill, R. Casemor (red.), Co wolno, a czego nie wolno terapeucie. Zagadnienia etyczne w pytaniach i odpowiedziach. Gda┼äskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gda┼äsk 2005 s. 89-92 - ( K.M. )
  Orzeszyna J. - M├│wi─ç umieraj─ůcemu prawd─Ö, czy nie m├│wi─ç? Wyd. Unum, Krak├│w 1995 - ( K.K., )
  Poznaniak W. - Etyka opieki wobec os├│b ci─Ö┼╝ko chorych i [w:] J. Brzezi┼äski, B. Chyrowicz, W. Poznaniak, M. Toeplitz-Winiewska (red.), Etyka zawodu psychologa PWN, Warszawa 2009 s. 264-272 - ( K.M. )
  Werth J. L. Jr - Mental health professionals and assisted death: Perceived ethical obligations and proposed guidelines for practice , Ethics & Behavior Vol. 9 (2) 1999, ss. 159-183 - ( K.M. )
  Werth J. L. Jr - The Role of the Mental Health Professional in Helping Significant Others of Persons Who Are Assisted in Death , Death Studies Vol. 23 (3) 1999, ss. 239-255 - ( K.M. )
  Werth J. L. Jr - Legal and Ethical Considerations for Mental Health Professionals Related to End-of-Life Care and Decision Making , American Behavioral Scientist Vol. 46 (3) 2002, ss. 373-388 - ( K.M. )
  Werth J. L. Jr, Burke C., Bardash R.J. - Confidentiality in end-of-life and after-death situations , Ethics & Behavior Vol. 12 (3) 2002, ss. 205-222 - ( K.M. )
  Werth J. L. Jr, Lewis M.M., Richmond J.M. - Psychologists’ involvement with terminally ill individuals who are making end-of-life decisions. , Journal of Forensic Psychology Practice Vol. 9 (1) 2009, ss. 82-91 - ( K.M. )
  Winograd R. - The Balance Between Providing Support, Prolonging Suffering, and Promoting Death: Ethical Issues Surrounding Psychological Treatment of a Terminally Ill Client , Ethics & Behavior Vol. 22 (1) 2012, ss. 44-59 - ( K.M. )