O serwisie
Subskrypcja
Abonament

O SERWISIE

Internetowy Serwis Filozoficzny DIAMETROS przy Instytucie Filozofii UJ powsta┼é wiosn─ů 2004 r. Jego pierwszym dzia┼éem by┼éo Internetowe Czasopismo Filozoficzne o tej samej nazwie, obecnie dost─Öpne na stronie Czasopismo. Do tej najwcze┼Ťniejszej cz─Ö┼Ťci naszej witryny wkr├│tce jednak do┼é─ůczy┼éy si─Ö inne. Za┼éo┼╝yli┼Ťmy zatem dyskusyjne Forum, na kt├│rym mniej wi─Öcej dwa razy na kwarta┼é odbywaj─ů si─Ö trzydniowe debaty (internetowe sympozja) z udzia┼éem wcze┼Ťniej zaproszonych specjalist├│w. Utworzyli┼Ťmy dzia┼é Aktualno┼Ťci, w kt├│rym przekazujemy informacje o konferencjach, go┼Ťcinnych wyk┼éadach i innych wa┼╝nych wydarzeniach z polskiego ┼╝ycia filozoficznego, dostarczane nam przez naszych korespondent├│w z r├│┼╝nych polskich miast i uczelni. Zbudowali┼Ťmy dzia┼é Linki, w kt├│rym zamieszczamy rozmaite internetowe adresy, przydatne dla os├│b interesuj─ůcych si─Ö filozofi─ů. A wreszcie skonstruowali┼Ťmy dzia┼é Literatura , kt├│ry b─Ödziemy stopniowo wype┼énia─ç wybran─ů bibiografi─ů do r├│┼╝nego rodzaju dziedzin, ga┼é─Özi lub cz─Ö┼Ťci filozofii, polecan─ů przez naszych opiniodawc├│w.

Wi─Ökszo┼Ť─ç dzia┼é├│w i poddzia┼é├│w naszego serwisu opr├│cz wersji w j─Özyku polskim ma r├│wnie┼╝ wersj─Ö angielskoj─Özyczn─ů. B─Ödziemy bowiem d─ů┼╝y─ç do tego, aby nasze czasopismo sta┼éo si─Ö nie tylko g┼é├│wnym internetowym organem polskiej filozofii, lecz tak┼╝e miejscem spotka┼ä filozof├│w z r├│┼╝nych kraj├│w.

W realizacji tych przedsi─Öwzi─Ö─ç i zamierze┼ä pomaga nam nasza Rada naukowa, w sk┼éad kt├│rej wchodzi kilkudziesi─Öciu specjalist├│w z r├│┼╝nych polskich o┼Ťrodk├│w; korzystamy tak┼╝e z pomocy wielu innych ┼╝yczliwych nam os├│b - wszystkim im serdecznie za to dzi─Ökujemy!