Transplantologia :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Caplan A.L., Coelho D.H. - The Ethics of Organ Transplants. The Curent Debate Prometheus Books, New York 1998 ( P. G. N. )
  Chyrowicz B. (red.) - Transplantacje: spór o dar Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin 2011 ( P.G.N. )
  Den Hartogh G. - Farewell to non-commitment. Decision systems for organ donation from an ethical viewpoint Centre for Ethics and Health, Hague 2008 ( P.G.N. )
  Farrel A-M., Price D., Quigley M. (eds.) - Organ Shortage. Ethics, Law and Pragmatism Cambridge University Press, Cambridge 2011 ( P.G.N. )
  Marcol A. - Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 ( P.G.N. )
  Nowacka M. - Etyka a transplantacje PWN, Warszawa 2003 ( P.G.N. )
  Price D. - Legal and Ethical Aspects of Organ Transplantation Cambridge University Press, Cambridge 2000 ( P.G.N. )
  Richards J. R. - Careless Thought Costs Lives. The Ethics of Transplants Oxford University Press, Oxford 2012 ( P.G.N. )
  Veath R.M. - Transplantation Ethics Georgetown University Press, Washington 2000 ( P.G.N. )
  Wilkinson T. M. - Ethics and the Acquisition of Organs Oxford University Press, New York 2011 ( P.G.N. )
Artykuły
  BrusiÅ‚o J. - Stanowisko wielkich religii wobec pobierania narzÄ…dów [w:] Stefan Bednarz (red.), Etyczne aspekty transplantacji Galicyjska Gazeta Lekarska, Kraków 2010 s. 7-27 - ( P.G.N. )
  Chyrowicz B. - Prawo do wÅ‚asnoÅ›ci – prawo do daru. O sporze wokół pozyskiwania organów do transplantacji , [w:] B. Chyrowicz (red.) Transplantacje: spór o dar Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin 2011 s. 5-28 ( P.G.N. )
  Dylus A. - Problem komercjalizacji organów ludzkich [w:] A. Marcol (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 199-216 - ( P.G.N. )
  Golser C. - Dyskusja wokół Å›mierci mózgowej z perspektywy katolickiego teologa-moralisty [w:] A. Marcol (red., Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 39-56 ( P.G.N. )
  Juros H. - Polska ustawa transplantacyjna. Geneza – treść – znaki zapytania [w:] Marcol A. (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 23-36 ( P.G.N. )
  Morciniec P. - Komercjalizacja ciaÅ‚a – komercjalizacja organów. Perspektywa bioetyczna [w:] B. Chyrowicz (red.), Transplantacje: spór o dar, Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin 2011 s. 45-68 ( P.G.N. )
  RowiÅ„ski W. - Etyczno-obyczajowe aspekty przeszczepiania narzÄ…dów. Czy i w jakim stopniu wolno nam dostosowywać zasady etyczne dla zaspokojenia potrzeb pacjentów oczekujÄ…cych na przeszczepienie narzÄ…du? [w:] Transplantacje: spór o dar, B. Chyrowicz (red.), Wydawnictwo Naukowe PWN, Lublin 2011 s. 30-44 - ( P.G.N. )