Psychoterapia, pomoc psychologiczna, poradnictwo psychologiczne :  Etyka zawodu psychologa :  Etyka :  powrót

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Artykuły
  Ascherman L.I., Rubin S. - Current ethical issues in child and adolescent psychotherapy , Child Adolesc Psychiatr Clin N Am Vol. 17 (1) 2008, ss. 21-35 - ( K.M. )
  Koocher G.P. - Ethical issues in psychotherapy with adolescents , J Clin Psychol. Vol. 59 (11) 2003, ss. 1247-1256 - ( K.M. )
  Pilecki M., Orwid M. - Zagadnienia etyczne w psychoterapii wieku rozwojowego [w:] A. MargasiÅ„ski, D. Probucka (red.), Etyka, psychologia, psychoterapia Wydawnictwo Aureus, Kraków 2004 ss. 75-88 - ( K.M. )
  Schier K. - Problemy etyczne w psychoterapii dzieci i mÅ‚odzieży [w:] A.I. BrzeziÅ„ska, Z. Toeplitz (red.), Problemy etyczne w badaniach i interwencji psychologicznej dzieci i mÅ‚odzieży. ACADEMICA Wydawnictwo SWPS, Warszawa 2007 ss. 223-236 - ( K.M. )
  Sikora K. - Zagadnienia etyczne i prawne w psychologii zdrowia dzieci i mÅ‚odzieży [w:] W. Pilecka (red.), Psychologia zdrowia dzieci i mÅ‚odzieży. Perspektywa kliniczna Wydawnictwo Uniwersytetu JagielloÅ„skiego, Kraków 2011 - ( K.M. )
  Sousa De A. - Ethical issues in child and adolescent psychotherapy: a clinical review , Indian J Med Ethics Vol. 7(3) 2010, ss. 157-161 - ( K.M. )
  Suchowierska M., Ostaszewski P., BÄ…bel P. - Zasady etyczne w pracy analityka zachowania [w:] M. Suchowierska, P. Ostaszewski, P. BÄ…bel, Terapia behawioralna dzieci z autyzmem. Teoria, badania i praktyka stosowanej analizy zachowania GdaÅ„skie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2012 - ( K.M. )
  Toeplitz Z. - Zawieranie kontraktu psychologicznego z dzieckiem [w:] A.I. BrzeziÅ„ska, Z. Toeplitz (red.), Problemy etyczne w badaniach i interwencji psychologicznej dzieci i mÅ‚odzieży. ACADEMICA Wydawnictwo SWPS, Warszawa 2007 ss. 237-246 - ( K.M. )