Transplantologia :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Transplantacja narządów ze zwłok

Artykuły
  Dobiosh H. - Etyczne zastrzeżenia wobec transplantacji narzÄ…dów poronionych pÅ‚odów [w:] A. Marcol (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 183-198 - ( P.G.N. )
  Góralczyk P. - Etyczne uzasadnienie regulacji formalnej zgody [w:] J. BrzeziÅ„ski, B. Chyrowicz, W. Poznaniak, M. Toeplitz-Winiewska (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 113-130 - ( P.G.N. )
  Türk H. J. - Åšmierć mózgowa w aspekcie filozoficznym [w:] A. Marcol (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 57-76 - ( P.G.N. )
  Virt G. - Etyczne uzasadnienie tzw. regulacji sprzeciwu A. Marcol (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów, WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 91-98 - ( P.G.N. )
  Wróbel J. - Zgoda domniemana w polskiej ustawie transplantacyjnej. WÄ…tpliwoÅ›ci i obawy natury etycznej [w:] A. Marcol (red.), Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów WydziaÅ‚ Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Opole 1996 s. 23-36 - ( P.G.N. )
  Zalewski Z. - Problematyka „zgody domniemanej” [w:] S. Bednarz (red.), Etyczne aspekty transplantacji Galicyjska Gazeta Lekarska, Kraków 2010 s. 28-35 - ( P.G.N. )