Transplantologia :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Bujny J. - Prawa pacjenta. MiÄ™dzy autonomiÄ… a paternalizmem , Warszawa 2007 - ( K.B.-R., )
  Ciszewski J. - Prawa pacjenta w aspekcie odpowiedzialnoÅ›ci lekarza za niektóre szkody medyczne , GdaÅ„sk 2002 - ( K.B.-R., )
  Duda J. - Transplantacja w prawie polskim. Aspekty karnoprawne , Warszawa 2004 r. - ( M.Åš., K.B.-R., )
  Duda J. - Transplantacje w prawie polskim. Aspekty cywilnoprawne , Kraków 1999 - ( K.B.-R., )
  Duda J. (red.) - Polskie ustawodawstwo transplantacyjne. Zbiór przepisów , Kraków 1999 - ( K.B.-R., )
  Filar M., KrzeÅ› S. MarszaÅ‚kowska - KrzeÅ› E. Zaborowski P. - Odpowiedzialność lekarzy i zakÅ‚adów opieki zdrowotnej , Warszawa 2004 - ( K.B.-R., )
  Jaroszek J. - Przeszczepy w Å›wietle prawa w Polsce , Warszawa 1988 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Prawo medyczne (wyd. VIII – uzupeÅ‚nione i poszerzone) , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Odpowiedzialność karna lekarza , Warszawa 1991 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Przeszczep tkanki i organu z punktu wiedzenia prawa , Problemy Medycyny SpoÅ‚ecznej 1987 nr 15 - ( K.B.-R., )
  Sawicki J. - Przymus leczenia, eksperyment, udzielenie pomocy i przeszczep w Å›wietle prawa , Warszawa 1966 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Cywilna odpowiedzialność lekarza (wyd. III – uzupeÅ‚nione i poszerzone) , Warszawa 1989 - ( K.B.-R., )
  Åšwiderska M. - Zgoda pacjenta na zabieg medyczny , ToruÅ„ 2007 - ( K.B.-R., )
  Wanatowska W. Kulesza W. - Odpowiedzialność prawna lekarza , Warszawa 1988 - ( K.B.-R., )
Artykuły
  Balicki M. - Transplantacje. Polska na tle Europy – aspekty prawne , Rubikon 1998 nr 1 - ( K.B.-R., )
  Chazan B. - Transplantacja komórek, tkanek i narzÄ…dów w Å›wietle obowiÄ…zujÄ…cego prawa na tle rozwiÄ…zaÅ„ przyjÄ™tych przez RadÄ™ Europy i ustawodawstwa innych krajów , Palestra 1998 nr 5 – 6 - ( K.B.-R., )
  Dylus A. - Problem komercjalizacji organów ludzkich [w:] red. A. Marcol Etyczne aspekty transplantacji narzÄ…dów , Opole 1996 - ( K.B.-R., )
  Gutkowski W. - Transplantacja – problemy etyczno - prawne , SÅ‚użba Zdrowia 1994 nr 50 - ( K.B.-R., )
  Jaroszek J. - Zagadnienia prawne pobierania narzÄ…dów ludzkich do przeszczepów , Problemy PraworzÄ…dnoÅ›ci 1984 nr 1 - ( K.B.-R., )
  JustyÅ„ski T. - Medycyna transplantacyjna w Å›wietle niemieckiej ustawy o przeszczepach organów , PaÅ„stwo i Prawo 1999 nr 6 - ( K.B.-R., )
  Liszewska A. - Odpowiedzialność karna lekarza za niezgodne z prawem pobranie organów, tkanek lub narzÄ…dów za życia dawcy , Palestra 1996 nr 5 – 6 - ( K.B.-R., )
  Liszewska A. - Prawnokarna ocena zabiegów transplantacji , Prawo i Medycyna 1999 nr 3 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  NasiÅ‚owski W. - ZwÅ‚oki czÅ‚owieka jako materiaÅ‚ transplantacyjny , Archiwum Medycyny SÄ…dowej i Kryminologii 1990 nr 3 – 4 - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Cywilnoprawne aspekty transplantacji komórek, tkanek i narzÄ…dów , Prawo i Medycyna 1999 nr 3 (vol. 1) - ( K.B.-R., )
  Nesterowicz M. - Nowe ustawodawstwo medyczne (osiÄ…gniÄ™cia i bÅ‚Ä™dy) , PaÅ„stwo i Prawo 1997 nr 9 - ( K.B.-R., )
  Pikulski S. - Przeszczepianie narzÄ…dów i tkanek czÅ‚owieka w Å›wietle prawa karnego , Wojskowy PrzeglÄ…d Prawniczy 1993 nr 3 – 4 - ( K.B.-R., )
  Radzicki J. - Pobieranie tkanek i narzÄ…dów ze zwÅ‚ok w celach leczniczych w Å›wietle przepisów obowiÄ…zujÄ…cych w Polsce , Nowe Prawo 1968 nr 9 - ( K.B.-R., )
  Raszeja S. - Kryteria Å›mierci mózgu a zagadnienie eksplantacji narzÄ…dów ze zwÅ‚ok [w:] red. M. Filar Prawo a medycyna u progu XXI wieku , ToruÅ„ 1987 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Problemy prawa karnego na tle definicji „Å›mierci mózgowej” , Palestra 1987 nr 10 – 11 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Pobieranie tkanki, organu lub narzÄ…du z organizmu osoby zmarÅ‚ej w Å›wietle prawa karnego , Studia Iuridica 1990 nr 19 - ( K.B.-R., )
  Rejman G. - Zgoda dawcy narzÄ…du lub organu na uszkodzenie ciaÅ‚a jako okoliczność uchylajÄ…ca bezprawność czynu , Nowe Prawo 1988 nr 4 - ( K.B.-R., )
  RowiÅ„ski W. WaÅ‚aszewski J. - Etyczno - prawne problemy przeszczepiania narzÄ…dów , Medycyna po Dyplomie 1995 nr 4 - ( K.B.-R., )
  Rozental K. - Nowe uregulowania ustawowe dotyczÄ…ce transplantologii , PrzeglÄ…d SÄ…dowy 1992 nr 9 - ( K.B.-R., )
  Rymarz F. - Prawne aspekty transplantacji nerek – wnioski de lege ferenda , Palestra 1991 nr 8 – 9 - ( K.B.-R., )
  RzepliÅ„ski A. - Prawne granice dopuszczalnoÅ›ci transplantacji narzÄ…dów i tkanek ludzkich w myÅ›l przepisów Rady Europy , Prawo i Medycyna 2002 nr 12 (vol. 4) - ( K.B.-R., )
  SmoleÅ„ P. Zagórski B. - Transplantacja w ujÄ™ciu prawnym i teologicznomoralnym , Roczniki Nauk Prawnych 1997 nr 7 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Zagadnienia prawne przeszczepów , PaÅ„stwo i Prawo 1971 nr 2 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Z cywilnoprawnej problematyki przeszczepów , PaÅ„stwo i Prawo 1973 nr 3 - ( K.B.-R., )
  SoÅ›niak M. - Z problematyki przeszczepów ex mortuo [w:] red. M. Filar Prawo a medycyna u progu XXI wieku , ToruÅ„ 1987 - ( K.B.-R., )
  ZieliÅ„ska E. - Transplantacja w Å›wietle prawa w Polsce i na Å›wiecie , PaÅ„stwo i Prawo 1995 nr 6 - ( K.B.-R., )