Portale filozoficzne

Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Strony ogólne

• Portal psychologia.net.pl – podstrona ‘przepisy prawne’
    Znaleźć tu można odsyłacze do mogących interesować psychologa dokumentów prawnych i artykuły (aktualnie jeden) na temat kwestii prawnych w psychologii.

• Athabasca University Centre for Psychology Resources – Ethics
    Strona zawiera zestaw linków do informacji na temat kwestii etycznych w psychologii, szczególnie dotyczących etyki przeprowadzania eksperymentów. Przykładowo znaleźć tu można informację na temat wymagań etycznych stawianych badaniom przeprowadzanym na Athabasca University.

• Encyclopedia of Psychology – Ethical Issues
    Baza dobrze opisanych linków do stron dotyczących etyki w psychologii i psychiatrii. Odsyłają one na przykład do informacji na temat etycznego aspektu prowadzenia badań lub do stron przedstawiających stanowisko antypsychiatrii.

• Legal, ethical, and professional issues in psychoanalysis and psychotherapy
    Strona skupiająca ludzi próbujących przeformułować psychoanalizę bez odwołania się do modelu i terminologii medycznej. Znaleźć tam można także sporo artykułów mówiących o etycznej i prawnej stronie terapii psychoanalitycznej.

• PsychNet-UK – Professional Ethics and Ethical Principles
    Znaleźć tu można odsyłacze do amerykańskich dokumentów prawnych oraz artykułów poruszających głównie etyczny aspekt badań psychologicznych.

• Research in Psychology – Research Ethics
    Strona mogąca zainteresować psychologów prowadzących badania. Przykładowo zawiera ona informacje na temat badań nad ludźmi, nad zwierzętami a także kwestii praw autorskich.

• Queen’s University in Belfast - Psychology Research Ethics
    Znaleźć tu można informacje na temat standardów etycznych, które muszą być spełnione przez przeprowadzane na tym uniwersytecie badania oraz procedury kontroli ich przestrzegania.