Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Geriatria :  Etyka w dziedzinach medycyny :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Czasopisma

• Psychogeriatria Polska – „Psychogeriatria Polska (Polish Journal of Geriatric Psychiatry) jest periodykiem naukowym, wydawanym kwartalnie od 2004 roku jako oficjalne czasopismo Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego oraz Sekcji Psychogeriatrii i choroby Alzheimera Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest ono kontynuacjÄ… Rocznika Psychogeriatrycznego, zaÅ‚ożonego i redagowanego od 1998 roku przez prof. Adama Bilikiewicza”.
  • Gerontologia Polska – „«Gerontologia Polska» jest oficjalnym czasopismem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Jako pismo o charakterze edukacyjnym i informacyjnym kierowane jest zarówno do lekarzy pierwszego kontaktu, jak i do lekarzy specjalistów zainteresowanych problemami geriatrycznymi. Wydawane jest na polskim rynku jako kwartalnik publikujÄ…cy prace naukowe z zakresu biologii procesów starzenia, gerontologii klinicznej i spoÅ‚ecznej, istnieje od 10 lat. Zawiera prace poglÄ…dowe, oryginalne, opisy badaÅ„ nad procesami starzenia, zagadnienia interdyscyplinarne, opisy przypadków oraz informacje o zjazdach i kongresach. Czasopismo jest indeksowane w bazach Index Copernicus (6,38), Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Bibliografii Lekarskiej. Czasopismo jest wydawane w postaci elektronicznej. W 2012 roku czasopismo uzyskaÅ‚o dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego”.