Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Geriatria :  Etyka w dziedzinach medycyny :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje i organizacje

• Polskie Towarzystwo Gerontologiczne – „JesieniÄ… 1973 roku z inicjatywy prof. Jerzego Piotrowskiego powstaÅ‚o Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, jako interdyscyplinarne stowarzyszenie naukowe skupiajÄ…ce przedstawicieli różnych dziedzin: socjologów, demografów, psychologów i lekarzy. Pierwszy zjazd naukowy PTG odbyÅ‚ siÄ™ w Warszawie w dniach 2-3 grudnia 1974 roku, nas którym dokonano wyboru prezesa Towarzystwa, którym zostaÅ‚ prof. Jerzy Piotrowski. I zjazd PTG miaÅ‚ istotnÄ… wartość naukowÄ…, przedstawiono na nim 6 referatów programowych i 43 doniesienia naukowe, a materiaÅ‚y zjazdu zostaÅ‚y opublikowane w formie książkowej. WielkÄ… zasÅ‚ugÄ… Prof. Piotrowskiego dla polskiej myÅ›li gerontologicznej byÅ‚o przeprowadzenie i opublikowanie pierwszych w kraju ogólnopolskich badaÅ„ nad sytuacja ludzi starych w Polsce. Prof. Jerzy Piotrowski sprawowaÅ‚ funkcjÄ™ prezesa PTG przez okres trzech kadencji”.