Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Paliatywna sedacja :  Ochrona przed bólem i opieka paliatywna :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Konferencje

IX MiÄ™dzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Å»yciodajna Åšmierć - PamiÄ™ci Elizabeth Kübler-Ross – „Na konferencji pragniemy scharakteryzować trudnoÅ›ci terapeutyczno-pielÄ™gnacyjne w interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem umierajÄ…cym i ciężko chorym w podnoszeniu jego jakoÅ›ci życia, bo szpital nie jest zwykÅ‚ym warsztatem pracy, a pacjent to nie jest obojÄ™tnym obiektem. To cierpiÄ…cy czÅ‚owiek, który liczy na naszÄ… pomoc i jej potrzebuje. Od tego, w jaki sposób tÄ™ pomoc otrzyma, bÄ™dzie zależaÅ‚ jego dalszy los i powrót do zdrowia”.

IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej – „(…) w imieniu Komitetu Organizacyjnego z wielkÄ… radoÅ›ciÄ… pragnÄ™ zaprosić PaÅ„stwa za rok, 18–20 wrzeÅ›nia, do WrocÅ‚awia na IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej. Medycyna paliatywna jest nowÄ…, prężnie rozwijajÄ…cÄ… siÄ™ specjalnoÅ›ciÄ…. Jej interdyscyplinarne i holistyczne podejÅ›cie do pacjenta sprawia, że jest interesujÄ…ca dla lekarzy wszystkich specjalnoÅ›ci. Niesienie ulgi w cierpieniu to podstawowe zadanie każdego lekarza i pielÄ™gniarki. Postaramy siÄ™, aby byÅ‚ to czas zapoznania siÄ™ z najnowszymi osiÄ…gniÄ™ciami i trendami w medycynie paliatywnej, a także wymiany doÅ›wiadczeÅ„ w pracy w opiece paliatywnej i hospicyjnej. Dlatego zachÄ™cam PaÅ„stwa do przygotowywania referatów i doniesieÅ„ zjazdowych. MogÄ… to być wyniki badaÅ„ i obserwacji przeprowadzonych w PaÅ„stwa oÅ›rodkach oraz opisy ciekawych przypadków. Po ocenie Komitetu Naukowego część prac zostanie zakwalifikowana do prezentacji ustnej, pozostaÅ‚e – do sesji plakatowej. IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej”.