Portale filozoficzne
Działy filozofii
Pożyteczne wskazówki

Do współpracowników

PrzeglÄ…d stron krajowych :  Ochrona przed bólem i opieka paliatywna :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje i organizacje

Hospicjum Palium – „Hospicjum Palium jest najwiÄ™kszym Poznaniu oÅ›rodkiem obejmujÄ…cym kompleksowÄ… opiekÄ… paliatywnÄ… chorych i ich bliskich. Hospicjum jest też miejscem edukacji i szkolenia kadry lekarzy, pielÄ™gniarek, psychologów, rehabilitantów i innych w opiece paliatywno-hospicyjnej”.

Polskie Towarzystwo Badania Bólu – „Polskie Towarzystwo Badania Bólu zostaÅ‚o zarejestrowane w grudniu 1991 roku w Poznaniu, bÄ™dÄ…c jednoczeÅ›nie polskim oddziaÅ‚em MiÄ™dzynarodowego Stowarzyszenia Badania Bólu (Polish Chapter of IASP). Towarzystwo ma charakter interdyscyplinarny, a jego wiodÄ…cym celem jest wspieranie badaÅ„ naukowych dotyczÄ…cych bólu i ich zastosowania w praktyce klinicznej. PTBB prowadzi również dziaÅ‚alność wydawniczÄ… oraz zajmuje siÄ™ organizowaniem zjazdów, konferencji i sympozjów”

Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej – „Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej powstaÅ‚o w 2002 r. jako towarzystwo naukowo-lekarskie. Celem jego jest inicjowanie i popieranie badaÅ„ naukowych dotyczÄ…cych problemów medycyny paliatywnej, integracja dziaÅ‚aÅ„ lekarzy w zakresie w/w badaÅ„, inicjowanie i popieranie programów zdrowotnych dotyczÄ…cych opieki paliatywnej oraz propagowania wypracowanych standardów postÄ™powania w tej opiece. W chwili obecnej Towarzystwo liczy 220 czÅ‚onków”.